А поїхали на «Фестиваль дерунів»!
Тоненькі і хрусткі, з цибулькою, грибами, зі шкварками, а може запечені в сметані? Які деруни любите ви? І якщо відповідь «будь-які», то ви просто зобов’язані відвідати щорічний День Деруна в Коростені!
- Коли проходить Фестиваль Дерунів.
- Програма Дня Деруна 2019.
- Як дістатися Фестивалю.
Коли свято Деруна?
Уже 10 років кожної другої суботи вересня в Коростені проходить найсмачніший фестиваль ㅡ Дерун-Fest. Дата фестивалю обрана не випадково, адже саме на початку вересня українці масово копають картоплю, яка є основним інгредієнтом страви.
У 2019 Коростень зустріне 11-й за рахунком Фестиваль Дерунов, який відбудеться 14 вересня. Традиційно свято проводитимуть в Древлянському парку міста.
Програма Дня Деруна 2019
З кожним роком Фестиваль Дерунів тільки набирає обертів, в минулому році його відвідало 50 000 туристів. Тому адміністрація міста і місцеві жителі з усіх сил намагаються привносити в свято щось нове і цікаве.
Починається День Деруна з 12 години дня урочистою ходою по центральній вулиці міста, в якій можуть брати участь всі бажаючі.
О 13:00 в Центральному древлянського парку Коростеня заплановано урочисте відкриття фестивалю, яке ознаменується підняттям прапора та виконанням гімну. Відео торішнього свята:
Традиційно на святі Деруна мер міста буде проводити майстер-клас з приготування національної страви для всіх бажаючих.
Ну і головна «фішка» Дня Деруна ㅡ самі відвідувачі вибирають переможця в найважливішому конкурсі на краще приготування дерунів. Ви зможете спробувати різні рецепти, від традиційних до авторських, і проголосувати за той, який вам припаде до смаку найбільше.
Нововведення 2019 року ㅡ безкоштовне частування для пар, які одружилися 14 вересня, іменинників, справжніх козаків з оселедцями і людей, чиї прізвища походять від назви головної страви фесту (наприклад, Дерун, Деруненко).
Крім цього пройде конкурс малюнка, віршів, пісень, анекдотів і смішних історій про деруни, дерунянская лотерея з цінними призами. А найсміливіші можуть спробувати себе в конкурсі «Дерунянські триборства». Учасники будуть піднімати мішки з картоплею і їсти на швидкість сметану.
Прикрасить свято виступ численних колективів з театральними сценками, танцювальними номерами і піснями. Серед запрошених гостей ㅡ колоритний «Лісапетній батальйон», який буде виступати з 16:00 на головній сцені фестивалю.
Свято триватиме до першої години ночі, так що не пропустіть все найцікавіше і встигніть напробоваться смачненького до відвалу, а ще вступити в «Клуб любителів дерунів».
Як дістатися до Фестивалю
Дістатися до Коростеня з Києва на громадському транспорті ви зможете максимум за 6 годин. Доїхати можна на електричці з центрального вокзалу, Святошино або Караваєвих Дач. Для прискорення можна скористатися маршруткою, яка відправляється від станції метро Святошин.
Дістатися на своїй машині можна швидше. Всього 3 години за трасах Е373 та М07 і ви на місці.
Карта проїзду до місця проведення фестивалю
А для конформістів можна придбати спеціальний тур на фестиваль. Привезуть, відвезуть, проведуть екскурсію і підкажуть, де деруни смачніше. Покупон пропонує вам відмінну можливість з’їздити на «Свято дерунів» зі знижкою до 37% від наших партнерів. Подивитися умови туру на фестиваль дерунів можна тут.
Якщо вирішите залишитися в місті довше, то заздалегідь забронюйте собі готель або апартаменти. У Коростені можна зупинитися в готелі, наприклад «Колиба» має найвищий рейтинг і відмінні відгуки, як варіант ㅡ апартаменти, «Льотний» теж має добрий рейтинг і шикарні відгуки. Ну а для великої компанії любителів дерунів можна зняти віллу, у «House in the willage» кращі відгуки в своїй ніші.
Проведіть незабутні вихідні на самому колоритному гурманському фесті України. Самі або з тургрупою, з дітьми або друзями, пориньте в атмосферу свята деруна і незабутньої коростенської гостинності.
Не знаю, чем adfgh не понравилась дорога)) Мы ехали по трассе Е373, абсолютно нормальная. А с таким подходом к выездным мероприятиям и учетом того, что в Украине вообще мало хороших дорог, можно дома сидеть и никуда не ездить))). Лично мое общее впечатление от фестиваля – массовый фуд-корд в одном месте со стандартным набором развлечений. Организаторы даже машинки для детей запустили, чтобы те катались. Вот только как ребенок сел на электромобиль, у меня сразу возник вопрос как и где ездить в толпе народа, чтобы никого не стукнуть ))))). В итоге 3 минуты за 40 грн сделали тык-мык (ездой это вряд ли можно было назвать) и пошли на другой аттракцион – джампинг. Из детских развлечений были еще надувные батуты. По поводу базара – да, он был и не маленький, где-то 50/50 гастроточек и торговых палаток, но без этого по-моему не обходится ни один народный фестиваль. Было очень много красивых украшений и аксессуаров ручной работы – с пустыми руками не ушли. Что касается самих драников – собственно за чем и приехали в этот день на коростенский фестиваль – немного разочаровали. Порции маленькие (нам попались очень жирные, хотя может на других точках готовили по другому), цены я бы сказала выше среднего – 35-40 грн 4 штучки (в одном где-то столовая ложка картофельной массы). Были с каракатицей, шпинатом, классические. Кстати в этот день была еще одна точка дерунов – благотворительная – где можно было взять порцию бесплатно. Так вот там они оказались самыми вкусными и большими ). В целом: почему бы и нет в качестве разнообразия досуга, один раз )). Спасибо автору за идею)
Да ладно, туалеты бесплатные были, очереди да, так и народу было море, и при чем тут дорога к фестивалю?
а как вам фест в целом? поедете в сл году?
1) Дорога – ужас, особенно в районе Черняхова.2) Организация – отсутствует как таковая. Очереди, отсутствие элементарных удобств, куча быдла, деруны там присутствуют разве что в названии “фестиваля”. БОльшая часть территории “праздника” – обычный базар: барахло, разного рода поделки, дешевая косметика и т.д.3) Не поедем больше никогда. В топку такие “свята” ! Типичный украинский свинарник!
Жаль, что остались такие впечатления ( есть информация, что организаторы извинялись за праздник в этом году и полуторочасовые очереди за едой, обещают в 2020 году все принять во внимание и улучшить