Алкогольне отруєння ㅡ як швидко прибрати симптоми
Алкоголь ㅡ це отрута, і якщо хоч трохи переборщити, то не уникнути плачевних наслідків. Всі ми люди, і іноді можемо не розрахувати з «дозою». Не важливо з чим ви перебрали ㅡ пивом, вином або горілкою, отруїтися можна будь-яким алкогольним напоєм, незалежно від його міцності. Тому сьогодні дізнаємося що робити з алкогольною інтоксикацією:
- При яких симптомах алкогольного отруєння потрібна медична допомога.
- Долікарняна допомога при гострому алкогольному отруєнні.
- Наукові методи боротьби з алкогольним отруєнням.
- Народні методи проти похмілля.
- Як уникнути алкогольної інтоксикації.
При яких симптомах алкогольного отруєння потрібна медична допомога
Інтоксикація алкоголем може бути дуже сильною і в гострих формах привести навіть до смерті. Важливо розрізняти симптоми, які вказують не на простий «перебір», коли досить зупинитися і лягти спати, а на те, що людині дійсно необхідна медична допомога.
Викликати швидку треба якщо:
- У людини почалися судоми і блювота.
- У людини неритмічне уповільнене дихання.
- Знизилася температура тіла, шкіра стала синюшною або блідою.
- Є помутніння свідомості ( «білочка»), людина не в змозі зв’язно спілкуватися, її відвідують галюцинації і бачення.
Ця інформація дуже важлива і може врятувати комусь життя, тому запам’ятайте: якщо ви виявили хоч один симптом, необхідно негайно викликати швидку і госпіталізувати людину.
При сильній інтоксикації зазвичай призначають адсорбенти і крапельниці з глюкозою, що дозволяє максимально швидко вивести токсини з організму і почати відновлювати сили після отруєння.
Долікарняна допомога при гострому алкогольному отруєнні
Поки ви чекаєте доктора категорично не можна:
- Відпоювали людину в стані сп’яніння кавою. Здавалося б цілком логічний крок ㅡ підбадьорити і не дати заснути. Але кава тільки стимулює інтоксикацію, оскільки затримує рідину в організмі.
- Залишати людину саму і давати «проспатися», оскільки при сильному алкогольному отруєнні можлива блювота, судоми та інші прояви інтоксикації, залишивши людину саму ви можете пропустити ці симптоми і не надати допомогу вчасно.
- Збивати алкогольне сп’яніння холодним душем, від цього можуть початися судоми. Передозування алкоголю знижує температуру тіла, тому додаткове переохолодження може привести до плачевних наслідків.
- Викликати блювоту, оскільки рефлекси в організмі при сп’янінні працюють не правильно, людина може захлинутися.
Чим можна допомогти при сильному отруєнні алкоголем:
- Перебувайте в теплі.
- Не давайте людині заснути.
- По можливості, поїть людину водою.
- При втраті свідомості поверніть голову на бік, щоб людина не захлинулася від блювоти.
Постарайтеся застосовувати наші рекомендації про першу долікарську допомогу при гострому алкогольному отруєнні і бережіть своїх близьких.
Наукові способи боротьби з алкогольним отруєнням
Похмілля таке, що вранці після посиденьок ви обіцяєте собі ніколи не пити? Ми допоможемо полегшити вашу нелегку долю за допомогою наукових порад:
- Добре зарекомендували себе при передозуванні алкоголем адсорбенти. Ви можете прийняти найпростіше активоване вугілля. Але набагато швидше діють атоксил, фосфалюгель, ентеросгель або смекта.
- Поповнюйте водно-сольовий баланс і рівень електролітів в крові. Звучить складно, а зробити легко. Просто вживайте якомога більше «корисної рідини»: води, бульйону, морсів, компотів. Це дозволить поповнити нестачу води в організмі і впоратися з токсинами. При цьому краще відмовтеся від кави, чаю і газованої води, оскільки ці напої перешкоджають детоксикації.
- Підтримайте рівень глюкози в організмі. У цьому допоможе смажена їжа, а гострота відволіче від нудоти і інших неприємних наслідків алкогольного отруєння. Так що гаряча яєчня з перцем на пізній сніданок ㅡ ваш друг. Ще є варіант напівжидкої вівсянки, вона теж поповнить брак речовин в організмі. Щоб заповнити нестачу калію, доповніть сніданок бананами.
- Відпочивайте. Спіть, лежіть, дивіться кіношку, але дайте своєму організму можливість відновитися. Це найпоширеніша порада від медиків. І єдиний дієвий на 100% спосіб.
Запам’ятайте, немає таблеток від похмілля та алкогольної інтоксикації. Є природний процес очищення організму від етанолу і продуктів його розкладу. І все що ми можемо зробити ㅡ просто прискорити його. Якщо ви довго не можете прийти в себе, відчуваєте тремор в руках, прискорене або уповільнене серцебиття, то краще зверніться до лікаря.
Народні методи проти похмілля
Наука безсила перед досвідом поколінь. Більшість людей все ще вірять в чарівні властивості розсолу і кефірчику на ранок після запального відпочинку. Від країни до країни отруєння алкоголем прибирають в домашніх умовах по-різному, наприклад, мексиканці «лікуються» гострим супом, фіни ㅡ лазнею, а на Піренеях натирають лимонним соком пахви.
Але є і спільне, наприклад, на просторах інтернету дуже часто радять лікувати похмільний синдром рідким курячим супом, що повністю збігається з рекомендацією медиків поповнювати організм електролітами і рідиною. З цієї ж серії порад ㅡ кефір та інші кисломолочні продукти, які швиденько відновлять організм.
Ще один спосіб побороти проблему квадратної на ранок голови ㅡ прийняти будь-яке знеболююче. Ібупрофен, аспірин, вибирайте на свій смак.
Ще наші прадіди лікувалися на ранок солоними огірками, квашеною капустою, квасом. Всі ці продукти поповнюють сольовий баланс в організмі і допомагають побороти інтоксикацію, особливо добре при нудоті.
Якщо похмілля не сильне, а прийти в норму треба швидко, то спробуйте секс або будь-яке іншу фізичне навантаження.
Один з екстремальних, але дуже дієвих способів першої допомоги при інтоксикації алкоголем ㅡ промивання шлунка. У домашніх умовах це можна зробити за допомогою промивання кишечника клізмою.
Наркологи попереджають, що деякі народні методи можуть вам нашкодити, наприклад, категорично утримайтеся від:
- Кава, оскільки дуже поширені інсульти на тлі похмільного синдрома, а кава перешкоджає виведенню рідини і підвищує пульс.
- Баня хоч і здається хорошою ідеєю для очищення організму, але тільки посилить зневоднення.
Ну і повністю відмовтеся від ідеї похмелитися. Цей метод допоможе всього на кілька годин, а після цього вам стане ще гірше.
Як уникнути алкогольної інтоксикації
Є найдієвіший і недорогий, але складний спосіб не отруїтися алкоголем ㅡ не пийте :) Є і спосіб легше: знайте свою норму і не перевищуйте її. Не знаєте свою – дотримуйтеся рекомендації лікарів:
- Для чоловіків без шкоди для здоров’я допустимо випити 100 грам горілки або іншого міцного напою, 3 келиха червоного сухого вина, або 1 літр пива.
- Для жінок: 80 гр міцного алкоголю, 2 келихи вина або 0,75 літра пива.
Підстелити собі соломки з метою ранкового комфорту і пощади організму можна, відмовившись від змішування напоїв. А якщо і міксуєте, то хоча б не знижуйте градус. Хоч всі і знають, що не можна запивати горілку пивом, але ось чомусь не завжди дотримуються цього правила.
Ще одне просте і відоме всім правило ㅡ не треба пити на голодний шлунок. Так алкоголь набагато швидше буде всмоктуватися в кров, а ви вже на початку застілля втратите контроль над собою.
Тому обов’язково снідайте, обідайте і грунтовно закусуйте в святкові дні, не обділяйте себе глюкозою та іншими корисними елементами, це допоможе послабити похмільний синдром. Важливо: не закусуйте білковою їжею, алкоголь уповільнює її розщеплення, що посилює больові синдроми на ранок.
Ну і екстравагантний спосіб на любителя: за годину до вечірки випийте близько 100 гр алкоголю, так печінка заздалегідь почне виробляти ферменти для боротьби з етанолом і швидше розщеплювати все випите.
Попереду свята, тому бережіть себе від передозування алкоголю, адже крім жартів про похмілля, алкогольне отруєння може нанести і серйозної шкоди вашому організму. Діліться з нами, які у вас є методи лікування похмільного синдрому.
Похмелье – это еще так штука, особенно если есть важные дела или нужно работать весь день, Всегда спасаюсь теплым молоком с медом и хорошим завтраком, где обязательно должны быть жареные яйца. Ну и конечно же кофе, довольно много кофе.
А я стараюсь не пить темный алкоголь типа чёрного рома или коньяка, иначе наверняка будет похмелье… ну и, конечно же, все в меру
а мне помогает свежий воздух! серьезно!)) если, выпив, хорошо прогуляться или посидеть на балконе, или – еще лучше – лечь спать с открытыми окнами (но это только летом, конечно), то утром будет норм) а вот если все время сидеть в душном помещении, и пить, то утром будет жестяк.
Хахаха, особенно про выпить норму – агонь совет, точно работает ))) я обычно утром сплю сколько можно, а потом пью кефирчик