Як зробити латте і капучіно вдома: приготування і смачні рецепти
Ви – справжній фанат смачної кави, такої, як подають в хороших кав’ярнях? Тоді ви напевно не проти навчитися робити точно такий же вдома. Адже насолоджуватися улюбленим напоєм хочеться якомога частіше. Приготувати справжній латте і капучіно в домашніх умовах не так складно. Ми розповімо про секрети, які допоможуть зробити чашку найсмачнішої кави без переплат. Хочете, щоб приготування улюбленого напою стало ще швидшим і легшим? Підкажемо, де можна купити побутову техніку з кешбеком-економією від Покупона.
Читайте в нашій статті:
- Чим відрізняються латте і капучіно
- Як правильно приготувати основу напою з кави
- Збиваємо молоко
- Як зробити каву латте
- Готуємо капучіно вдома
Чим відрізняються латте і капучіно
І латте, і капучіно – кавові напої. Відмінності між ними виявляються в процентному співвідношенні всіх інгредієнтів. У латте додається значно менше кави, ніж в капучино. Тому латте вважається кавовим коктейлем, а капучіно – різновидом кави.
Пропорції:
- Співвідношення частин у латте становить ⅔ гарячого збитого молока і ⅓ еспресо.
- Співвідношення частин в капучіно становить ⅓ гарячого молока, ⅓ молочної пінки і ⅓ еспресо.
Виходячи з пропорцій, в капучіно молока міститься в два рази менше, ніж в латте. Верхній шар формується молочною пінкою, яка не змішується з нижніми шарами напою. У латте ж збита пінка утворюється в ході змішування молока і кави.
Ще одна відмінність між напоями – шари. У латте їх буде мінімум три, в той час як капучіно повинен вийти двошаровим.
У вимові лАтте правильно ставити наголос на перший склад.
Латте і капучіно можна вживати як іменник в чоловічому, так і в середньому роді. Відповідно «смачний латте» і «гаряче латте», «смачний капучіно» і «гаряче капучіно» – це правильна вимова.
Як правильно приготувати основу напою з кави
Основою для напою має бути еспресо, зварене в турці або гейзерній кавоварці. Для варіння 60 мл (подвійна порція) якісного еспресо знадобиться:
- 18-22 г кави. Ідеальне співвідношення сортів – 80% арабіки і 20% робусти. На 100% арабіки напій виходить кислим і неміцним, інгредієнти погано поєднуються.
- 60 мл води.
- Смакові добавки за бажанням.
Якщо у вас немає харчових ваг, просто залийте 2 чайних ложки меленої кави 100 мл (півсклянки) води.
Ємність, з якої виливається кави в молоко, повинна мати тонкий носик. Чим тонше струмінь, тим більш пінистим зберігається напій.
Щоб не зруйнувати цілісність напою, змішуйте цукор в каву до з’єднання всіх інгредієнтів. Це ж стосується рому, лікеру, сиропу, коньяку і топінгів.
Читайте також: Як правильно варити каву в турці.
Збиваємо молоко
Щоб отримати густу піну, перед збиванням молоко обов’язково нагрійте до температури 50-70 градусів. Візуально при такій температурі з’являється пара і легка пінка, але відсутні характерні для кипіння бульбашки. Для більш точного виміру зручно користуватися кухонним термометром.
Відразу постає закономірне питання – молоко який жирності краще підійде?
- Нежирне молоко від 0,5 до 1,5% відмінно збивається і не має яскраво вираженого смаку.
- Молоко від 1,5 до 3,5% дає менше піни, але надає напою більш насичений смак.
Найпростіший спосіб збити молоко в густу піну – використовувати блендер, міксер або ручний капучинатор на батарейках. Цю та іншу дрібну побутову техніку для кухні можна купити недорого на Покупоні з вигідним кешбеком до 15%.
Якщо техніки немає, збити молоко можна за допомогою альтернативних пристосувань:
- кухонного вінчика;
- френч-преса;
- виделки;
- звичайної скляної банки з кришкою або пластикової пляшки;
- спортсмени можуть збити молоко в міцному протеїновому шейкері.
Середній час збивання становить від 40 секунд для автоматичних до 5 хвилин для ручних засобів.
Як збити молоко в густу піну без кавомашини будинку дивіться на відео
До пінки латте і капучіно існує загальна вимога: вона повинна бути однорідною без зайвих бульбашок повітря. Щоб розділити молоко і пінку, верхній пінистий шар можна притримати столовою ложкою або дуже акуратно вилити в чашку або склянку. Після цього молоко відразу змішується з еспресо.
Як зробити латте
Правильно приготовлений латте – ніжний, пухкий, і легко п’ється відразу після приготування.
Пити його з красиво поданого посуду з зефіром або коричною посипкою – одне задоволення. Добре поєднується як з солодкими, так і з солоними частуваннями з тіста: тістечка, ягідні і м’ясні круасани, піца, авторські паштети, салати і багато інших страв.
Базовий рецепт для 4 порцій неміцного латте
Для приготування напою в домашніх умовах знадобляться:
- 2 склянки молока (400-500 мл);
- ⅓ склянки кави (60-70 мл);
- мускатний горіх і кориця;
- цукор і збиті вершки за бажанням.
Готуємо напій:
- Розігріваємо на середньому вогні молоко в сотейнику, на водяній бані або в мікрохвильовій печі до температури 70 градусів.
- Збиваємо молоко вінчиком або тим, що є під рукою.
- Варимо еспресо будь-яким зручним для вас способом (у турці, кавомашині, звичайним заварюванням) .
- Акуратно вливаємо молоко в айриш-склянки для латте або глінтвейну. Заливаємо рівно ⅔ ємності.
- Тонким струменем вливаємо каву в ємність з молоком.
- Прикрашаємо зверху корицею, збитими вершками або маршмеллоу. Готово.
Відсоткове співвідношення еспресо і молока можна трохи змінювати. Це залежить від того, наскільки міцний кавовий коктейль ви хочете.
В результаті приготування у вас повинен вийти чітко розділений тришаровий коктейль. Важливо, щоб всі 3 шари – молоко, кава і піна – не змішане між собою. Для цього молоко, доведене до потрібної температури, потрібно правильно збивати, а каву вливати дуже акуратно. Як отримати справжній тришаровий латте дивіться на відео
Готуємо капучіно вдома
Міцний і ніжно-вершковий капучіно – справжній порятунок сонним ранком. Подається в невеликих класичних чашках трапецієподібної форми, з порцеляни або кераміки. Можна також прикрасити вершками, корицею, кольоровий глазурованої посипкою.
Існує не один рецепт приготування капучіно, який можна використовувати в домашніх умовах. Найсмачніший капучино – класичний, ванільний і яєчний.
Рецепт класичного капучіно
Для приготування 2-х порцій знадобляться:
- 100 мл жирного молока або розведених молоком вершків.
- 100 мл еспресо. На одну порцію класичного еспресо йде 25-35 мл води і 7-10 г меленої кави.
- Цукор за смаком.
Готуємо напій:
- Розігріваємо і збиваємо молоко. Жирне молоко з вершками досить таки важко збивати. Тому найкраще робити це занурювальним блендером або френч-пресом.
- Варимо еспресо – в турці, кавомашині або просто заварюємо в чашці. У класичному варіанті еспресо пропорції на одну чашку, як правило, 7-10 г кави на 35-50 мл води.
- Розливаємо отриманий еспресо у 2 чашки.
- Додаємо зверху ⅓ молока і ⅓ молочної пінки. Готово.
Рецепт ванільного капучіно
Для приготування знадобляться:
- 150 мл 15% вершків;
- 150 мл еспресо;
- цукор за смаком;
- ванілін 2 гр.
Готуємо напій:
- Доводимо до кипіння вершки, всипаємо в них ваніль і ретельно збиваємо.
- Розливаємо по чашках кави.
- Вливаємо приготовані вершки і пінку. Готово.
Яєчний капучино з щільною пінкою
На 2 порції знадобиться:
- готовий капучіно без пінки;
- один яєчний жовток;
- дві чайних ложки цукрової пудри;
- ванілін 1 гр.
Готуємо напій:
- Заварюємо класичний еспресо будь-яким зручним способом: в кавоварці, кавомашині або просто в гуртку.
- Ретельно збиваємо жовток з пудрою до стану високої пінки.
- Додаємо до збитої маси ваніль.
- Акуратно викладаємо пінку щільним шаром на поверхню напою і даємо трохи охолонути. Готово.
Зробити смачну каву з молочною пінкою вдома – просто. У новачків на це піде не більше 10-15 хвилин. У профі, які постійно практикуються, на приготування дивовижного капучіно або латте в домашніх умовах йде 5 хвилин. Рецепти можна доповнювати, головне, дотримуватися основні пропорції – і буде смачно. І нехай ваш ранок буде завжди ароматним і бадьорить!
Я обожаю кофе, особенно капуч, пью его по 4-6 чашек в день. Да, достаточно много кофе и бегать в кофейню постоянно за ним накладно, и по финансам нормально так за месяц получается. Решила я себе купить обычную кофемашину с капучинатором и думала что все легко и просто. Первое что я поняла, какая бы кофемашина не была, все зависит от сорта кофе и его обжарки, плюс для кофемашини большую роль играет помол (подбор зерен и выставление помола меня немного замучило))). Как говорит мой знакомый бариста, пролив кофе должен быть похож на крысиный хвостик, тогда помол правильный. Это значит, что когда кофе течет в чашку, он не должен быть похож на воду покрашенную, а струйка должна выглядеть немного густой и заворачиваться (хвостик). Молоко я беру 2.5%, взбиваю капучинатором машины. Единственный нюанс, жду пока капучинатор прогреется два раза, может это особенность моей именно, но так он намного лучше прогревается, давление больше и пена получается очень густой и крепкой. Аккуратно все смешала и вуаля, кофе готов) может кому-то это поможет.