Геть нудьгу! Кращі настільні ігри для дітей
Настільні ігри ㅡ об’єднують дітей і батьків. Не так, звичайно, як спільне поїдання морозива, але все ж. Тим більше, що вони набагато корисніше для розвитку, адже настолки є дуже різні ㅡ від простих броділок до складних логічних ігор, в яких мізки треба буде включати і дорослим.
У цьому огляді ви довідаєтеся, які настільні ігри стануть в нагоді вам для ненудних вечорів у колі сім’ї, додайте азарту в ваші ігри з дітьми.
142 акцій
Розвиваючі ігри в 2-3 роки
Здивовані? Так, настолки бувають і для такого віку, нехай і не дуже різноманітні і захоплюючі для дорослих.
Основне завдання настільної гри в цьому віці ㅡ розвиток посидючості і уважності.
Знайди пару
В інтернеті представлено багато варіантів такої гри. Основний сенс в тому, що дитина з’єднує картки за певними ознаками. На найпростішому рівні ㅡ однакові предмети, як наприклад в грі «Щаслива шкарпетка», де використовуються спеціальні дерев’яні формочки для безпеки малюків і довговічності іграшки.
Для більш «просунутих» юних геніїв є варіанти гри з пошуком пари за якоюсь ознакою, наприклад, ігри «Знайди будиночок» (наприклад, пташка живе в гнізді, а собачка в будці), «Знайди маму» (корівка-теля, кішка-кошеня і т.д.).
Ігри на реакцію
«Голодні бегемотики» ㅡ класична гра на розвиток реакції, яка допоможе зайняти малюка надовго. Для зовсім маленьких діток краще взяти дорожню версію з закритим полем для кульок. Мета гри ㅡ з’їсти якомога більше кульок, при цьому малюк управляє бегемотом за допомогою важеля і вчиться швидко реагувати на кульки, що рухаються.
Ігри для моторики
Настільні ігри ㅡ не обов’язково кубики-картки, адже довгими вечорами можна розважатися мозаїкою, кульками та іншими іграми для розвитку пальчиків.
Виберіть для дворічки великий варіант мозаїки, він буде виконувати ті ж функції, що і дрібні варіації гри, але більш безпечний. З такою грою діти будуть розвивати фантазію і моторику.
У методиці Монтессорі є багато ігор для найменших, які спрямовані на розвиток посидючості, логіки і дрібної моторики. Наприклад, одна з кращих ㅡ «Працьовиті бджілки», яка допомагає дитині вчити кольори і розвивати ручки завдяки зручним щипцам.
55 акцій
Ігри для розвитку пам’яті
Різноманітні меморікі ㅡ відмінні розвиваючі ігри для дітей. Вони сприяють розвитку пам’яті та уважності дитини. Суть гри в тому, щоб малюк запам’ятав розташування карток і максимально швидко знайшов всі пари.
Цікаві настолки для дітей 4-5 років
В 4 і 5 років дітки стають більш усвідомленими і посидющими, тому їм можна пропонувати все більш складні види ігор, які крім уважності розвивають логіку і мислення.
«4 в ряд»
«4 в ряд» ㅡ нескладна іграшка, яка розвиває просторову уяву, ще й дрібну моторику. Ви по черзі кидаєте кульки в отвори, поки не набереться 4 кульки одного кольору в один ряд. Хто збудував більше, той і молодець :).
Доміно
Доміно ㅡ настільна гра на всі часи. Саме в цьому віці діткам вже досить легко орієнтуватися в правилах. Виберіть доміно з тими картинками, які подобаються вашій дитині, наприклад, зі звірятами чи мультяшними персонажами.
Лото
Ще один безпрограшний варіант настолки ㅡ лото. Ця гра відмінно підходить для розвитку реакції і уважності. При цьому сучасне лото ㅡ не банячки з цифрами, а яскраві і барвисті картки з різними картинками.
100 акцій
Настільні ігри для розвитку логіки
Діткам в 4 і 5 років вже легше класифікувати об’єкти, розвивати цю навичку допоможуть гри типу «Зоопарк». Мета гри ㅡ зібрати максимальну кількість наборів карток з родинами тварин. Великий плюс саме цієї настолки ㅡ в яскравих і зворушливих картинках, де зображені різноманітні тварини, наприклад тато і мама леви і їх крихти.
Настолки для навчання читання
Хто сказав, що навчання це нудно? З навчальними настільними іграми можна легко і невимушено підкорити навіть читання. Скористайтеся для цього грою типу «Ерудит», де дитина буде читати слова завдяки картинкам. Як варіант ㅡ «Бачу слово», де дитина буде вчитися читати по складах і складати слова на швидкість.
Настільні ігри в 6-7 років ㅡ підвищуємо планку
Ігри для розвитку просторового мислення
Запропонуйте дитині гри на просторову уяву. Наприклад, дорожні гри типу «Розумний сирник», «Полярні ведмеді», «Чарівний ліс» і т.д. Завдання гравців в тому, щоб вибудувати шматочки пазлів відповідно до завдання. Гра цікава і складна за віком.
Ігри-ходилки
Ура, в 6-7 років дітям будуть цікаві ходилки! І тут можна куражити по повній, адже варіацій цієї гри ㅡ мільйон, аж до варіанту зробити її самостійно на розсуд дитини. Все що вам треба ㅡ поле для гри, гральні кубики, фішки за кількістю гравців і трошки везіння. Настільні ігри-ходилки допомагають розвивати дитині фантазію, посидючість, уважність і відмінно тренують усний рахунок.
Математичні ігри
Рахувати легко, так що дивуйте вчителів швидкістю усного рахунку з грою «Спритні вівці». Ціль гри максимально швидко набрати фішок, які в сумі балів дадуть вам число 10. В процесі гру можна ускладнювати, збільшуючи суму.
«Doobl»
Швидше, ще швидше, а потім ще швидше ㅡ розвивайте космічну швидкість з грою «Doobl». На картках «Добля» розташовані різноманітні малюнки різних розмірів. Ваше завдання якомога швидше знайти пару до своєї картки і скинути її. Виграє той, хто перший залишиться без усіх карт.
Гра буде цікава і для компанії дорослих, адже в ній перемагають самі азартні і уважні.
90 акцій
ТОП настолок для дітей 8-9 років
«Ticket to Ride»
«Ticket to Ride» ㅡ гра, яка сподобається навіть всім дорослим. Тут є все ㅡ азарт, математика, та ще й вивчення столиць Європи (або Американських штатів чи міст України, дивлячись який у вас варіант гри). Більш бюджетний варіант ㅡ «Подорож по Україні», вітчизняного виробництва, правила гри ті ж. Вам треба побудувати оптимальний маршрут і при цьому не просто дістатися першим до фінішу, але ще і зібрати максимальну кількість балів.
«УНО»
Как насчет розвитку переговорних навичок у дитини? Популярна і поширена гра «UNO» допоможе і в цьому, а ще ㅡ в розвитку реакції і логічного мислення.
Мета гри ㅡ максимально швидко позбутися усіх карт. Для цього вам треба буде підбирати парні картки і використовувати різноманітні картки з пастками. І пам’ятайте, що виграють у цій грі не найщасливіші, а найшвидші і розумні.
Кращі ігри в 10-11 років
Пора відкривати для дітей нові світи і розвивати з настільними іграми такі потрібні в житті якості.
«Монополія»
«Монополія» ㅡ гра на всі часи, яка сприяє розвитку мислення, логіки, планування, і елементарного усного рахунку. Настільна гра поєднує в собі плюси економічної стратегії і азартної ходилки.
«Ерудит»
Ігри «Ерудит» будуть актуальні і в більш юному віці, але в 10-11 років гра заграє новими фарбами, адже словникового запасу дитини вже буде вистачати для епічного «баттла» з батьками.
Мета гри ㅡ складати найдовші слова, використовуючи задані літери.
13 акцій
У що пограти з дітьми 12-13 років
В 12-13 років діти все більше не діти, а компаньйони по класним вечорами. Так що геть нудьгу, вибирайте собі розваги!
«Дженга»
«Дженга» або «Джанга» ㅡ актуальна від 3 років, в 12-13 років гра для дітей стає усвідомленою. Вони починають грати в неї більш вдумливо, на практиці пізнаючи закони фізики.
«Крокодил»
Гра нашого дитинства зараз знаходить нові грані. Наприклад, настолка «Хто я» стане справжньою окрасою дитячої (та й дорослої) вечірки.
Ще один варіант ㅡ «Зрозумій мене», де для вас заготовлені картки зі словами і типовими питаннями для більш динамічної гри.
Настолкі для «дітей» 14-16 років ㅡ весело буде всій родині
Не зовсім вже і діти зазвичай відмахуються від спільних вечорів з батьками. Спробуйте зацікавити їх сучасними настільними іграми.
«Alias»
«Alias» ㅡ найкраща гра для розвитку словникового запасу. Де ще вам будуть потрібні синоніми, сотні синонімів (хороша підготовка до професії сеошника). Суть гри дуже проста ㅡ вам треба пояснити іншим учасникам слово, не називаючи його. Слова дуже різні, від найпростіших і побутових об’єктів, до абстрактних понять.
«Діксіт»
Навіть у дорослому віці ігри можуть бути розвиваючими. Наприклад, «Діксіт» допоможе розвинути вашим дітям і вам асоціативне мислення і емпатію. Різноманітні картинки, яскраві і незвичайні, викликають безліч ідей, так що позначте зображення словом або фразою і нехай інші вгадують, яка з карток ваша.
«Мафія»
«Мафія» – не зовсім класична настолка, але час під гру може пролетіти непомітно. Під час гри такі дорослі діти вчитимуться домовлятися і, о жах, добре брехати, а ще аргументувати свою позицію і просто соціалізуватися, що важливо в підлітковому віці.
Проводьте час з дітьми ㅡ настільні ігри сприяють цьому найкраще. Сподіваємося, наша добірка допоможе вам вибрати настолку, яка припаде до душі всій вашій родині. І діліться з нами своїми улюбленими варіантами ігор ㅡ ось прямо відразу візьміть і напишіть в коментарях :).
Мафия одна из моих любимых настольных игр, заодно племянника научила, ему очень игра понравилась. Я эту игру еще полюбила тогда когда она еще только онлайн вышла в соц сети. Круто было, играла в нее с другом по телефону. А еще есть одна крутая игра это покер с фишками. Никогда не забуду как играли всей компанией на море. Игра на логику и интуицию, азарта выше крыши!