Як вибрати генератор для дому, дачі, офісу, будівництва

Якщо ви живете в приватному будинку і добре знайомі з проблемою перебоїв зі світлом, або по роботі стикаєтеся з локаціями без централізованого електропостачання, то тема генераторів буде вам близька. Ці пристрої є резервними джерелами живлення електроприладів і бувають різними за класами потужності, видам палива, типу запуску і іншим характеристикам. Як вибрати найбільш підходящий генератор для приватного будинку, дачі, гаража, будівництва – про це наша стаття.
Розраховуємо потужність генератора
Підійшовши до питання покупки генератора, потрібно прикинути бажану потужність. Якщо ви не вгадаєте і купіть більш потужний – частина палива буде витрачатися даремно, та й кошти, витрачені на покупку занадто потужного генератора, підуть в нікуди. У разі вибору техніки недостатньої потужності вона просто не впорається з навантаженням, електроприлади не зможуть включатися і безперебійно працювати, а сам генератор швидко прийде в непридатність.
Отже, яку потребу в електроенергії повинен покривати генератор, скільки необхідно кіловат для будинку, дачі, гаража та інших потреб? Розрахунок потужності генератора виробляємо поетапно:
- Пишемо на папері перелік всіх електроприладів і відзначаємо їх потужність в ватах (ця інформація міститься в керівництві по експлуатації електроприладу або написана на ньому самому).
- Відносимо кожен з електроприладів до однієї з трьох категорій: життєво необхідні (світло в будинку, холодильник, електропіч, взимку – опалювальні прилади, блок управління газовим котлом, водонагрівач, електронасос), другорядні (комп’ютер, кондиціонер, телевізор) і низькопріоритетні (праска, пральна авто).

- Визначаємося з приладами, які потрібні вам постійно і в один і той же час. Прикиньте також, які електроприлади можна включати по черзі, наприклад, використовувати пральну машину, але не включати електропіч або світло.
- Враховуємо також, коефіцієнт пускового струму – перш ніж обчислити сумарну потужність, множимо на нього потужність кожного приладу. Коефіцієнт пускового струму (cos φ) вказано там же, де потужність. Цей показник важливо враховувати в розрахунках, якщо він перевищує 1. cos φ> 1 в таких приладах, як пилосос, холодильник, мікрохвильова піч, кондиціонер, електроінструмент.
- Підраховуємо сумарну потужність всіх електроприладів, які ви плануєте включати одночасно, з урахуванням коефіцієнта cos φ і додаємо до цієї суми 20% -30% «про запас» – це і буде шукана потужність потрібного вам генератора. Запас потужності необхідний на випадок появи нового приладу-споживача електроенергії і щоб уникнути перевантажень і поломок генератора.
Однофазні та трифазні електрогенератори
Однофазний електрогенератор – хороший вибір для заміського будинку, дачі, офісу де в основному потрібно підживлювати побутові прилади або електроінструмент (шуруповерт, перфоратор), а вони майже завжди однофазні та розраховані на напругу 220В і частоту 50Гц.
Принцип роботи однофазного електрогенератора такий: мотор, що працює на паливі (про види палива читайте нижче), запускає генератор змінного струму, який здійснює подачу електроенергії.
Трифазний генератор видає струм напругою 380 В і для побутового використання потрібен рідко. Такий генератор підійде для промислових споживачів – виробничого обладнання. Принцип роботи такий міні-електростанції той же, що і у однофазного електрогенератора, тільки підживлюватися від нього можуть і прилади, розраховані на напругу 220 В, і обладнання, яке потребує 380 В – для них виведені окремі розетки в корпусі генератора. Можливість працювати і на одній, і на трьох фазах забезпечує більшу функціональність такого агрегату.
Пропонуємо вибрати однофазний, трифазний + однофазний або трифазний генератор на Покупоні і отримати при покупці хорошу економію у вигляді кешбека.

Різновиди електрогенераторів за видами палива
Залежно від використовуваного палива для вироблення енергії генератори бувають бензинові, дизельні і газові (двопаливними). Який краще підібрати залежить від того, для чого вам потрібен резервне джерело електроенергії.
Бензогенератор – хороше рішення для дачі, приватного будинку
При періодичних, тимчасових перебоях з подачею електрики дуже ефективний бензогенератор. Для будинку найчастіше беруть агрегати потужністю від 3 до 5 кВт, а для офісних приміщень, підприємств, торгових залів – 7-10 кВт.
Переваги бензогенераторов:
- Малогабаритність.
- Мала вага.
- Низькі шумові характеристики.
- Бюджетна вартість.
На Покупоні ви можете придбати бензиновий генератор від провідних виробників з хорошим кешбеком.

Дизельні генератори
Дизельний генератор підходить для підвищених навантажень і місць, де не передбачена централізована подача електроенергії, наприклад, на будівництві (для ремонтно-монтажних робіт, для зварювання).
Переваги дизельного генератора:
- Високий моторесурс (в 2-3 рази вище, ніж у бензогенератора).
- Придатний для частого і тривалого (до 10 годин) безперервного використання без додаткової заправки палива.
Для побутового використання купувати дизель немає особливого сенсу, хіба що у вас великий приватний будинок. Така міні електростанція підійде для промислових об’єктів (складів, офісів, виробничих цехів). Щоб вигідно купити дизельний генератор, скористайтеся пропозиціями Покупона з чималим кешбеком.

Газовий (двохпаливний) генератор – для продуманих і економних
Пристрій-гібрид, двохпаливний генератор працює і на газі, і на бензині. Щоб перемикати агрегат з одного виду палива на інший, в конструкції генератора передбачений газовий модуль.
Переваги двопаливного електрогенератора:
- Економія на кількості палива: газу використовується в 2 рази менше, ніж іншого палива.
- Економічна ціна палива: вартість газу в 2 рази нижче, ніж бензин.
- Безпека у використанні.
- Високі характеристики струму незалежно від палива, яке використовується.
На 1 балоні газу генератор може працювати до 20 годин, хоча найкраще його використовувати як резервне джерело електроенергії, дивіться пропозиції з кешбеком на Покупоні.

Генератори з синхронним і асинхронним альтернатором
Щоб не помилитися і правильно вибрати генератор, враховуйте ще одну їх класифікацію, за типом найголовнішої частини – альтернатора. Саме завдяки альтернатори відбувається перетворення механічної енергії обертового двигуна в електричну енергію змінного струму. Обертаючись, рухливий ротор альтернатора створює магнітне поле, яке надходить на обмотки нерухомого статора. За типом передачі магнітного поля на статор альтернатори поділяються на синхронні і асинхронні (відповідно звуться і самі генератори):
- Синхронні або щіткові – конструкція передбачає наявність обмоток на роторі і вугільних щіток.
Плюси: надійність; високі характеристики струму; стабільна і якісна напруга.
Мінуси: вимагає регулярного техогляду (щітки періодично виходять з ладу і вимагають заміни); вартість вище в порівнянні з асинхронними моделями; пристрій створює радіоперешкоди; вентилятор затягує сміття в середину агрегату.
Синхронний генератор підійде для будинку, медичних установ, офісів з комп’ютерами, тобто для споживачів, вимогливих до якості струму і напруги.
2. Асинхронні або бесщеточние – обмотки на роторі відсутні. Конструкція асинхронних генераторів простіша, що забезпечує більш низьку ціну таких пристроїв.
Плюси: не схильний до запилення і потрапляння бруду; легкий і малогабаритний; можна вибрати бюджетну модель; немає потреби в заміні щіток; не сприйнятливий до коротких замикань.
Мінуси: продукує струм низької якості; для напруги, що подається, характерні перепади.
Асинхронний генератор цілком підійде для будівництва, забезпечення роботи зварювального апарату, ремонтних робіт в умовах запиленості та бруду.

Сучасні технології в пристрої електрогенераторів
Інверторний генератор – компактність і прогресивні технології
Проблема відключення електроенергії існує як в приватних будинках і на виробництві, так і в квартирах. Кращим виходом для умов багатоповерхівки буде інверторний електрогенератор, встановити який можна на лоджії. Принцип инверторной технології – в перетворенні змінного струму в постійний, вирівнюванні показників і зворотному перетворенні в змінний струм, але вже з ідеальними характеристиками. Сучасні цифрові технології здійснюють чіткий контроль якості струму на виході і мінімізує перепади і скачки.

Переваги інверторного генератора:
- «Ідеальний струм» – може виявитися вкрай важливим показником для безперебійної роботи чутливого медичного обладнання, комп’ютерів – тому інвертори – хороше рішення для офісів, медичних центрів, фірм.
- Мала вага.
- Виробляє мало шуму.
- Економічність: інверторний генератор використовує бензину на 40% менше, ніж звичайний бензиновий.
- Високі екологічні показники: вихлопів від такого пристрою набагато менше.
- Вологостійкість і захист корпусу від забруднень.
Вибирайте інверторний генератор на Покупоні з кешбеком.
Продвинутий старт: генератори з автозапуском або запуском за допомогою пульта
За типом системи запуску генератори діляться на такі:
- З ручним запуском – найпростіший варіант: для старту потрібно смикнути трос сильніше, і генератор почне роботу. Підійде для агрегатів з малою і середньою потужністю, найчастіше застосовуються в побуті, на дачі. Для запуску більш потужних моделей знадобиться велика фізична сила, що може бути неприйнятним для споживача.

- З електричним пуском – електростарт дозволяє легко запустити агрегат. У деяких моделях є навіть дистанційний запуск за допомогою пульта.


- З ручним і електричним пуском – запустити такий агрегат можна, скориставшись ручним тросом або електростартером.
- З автозапуском – пуск генератора відбувається без присутності людини за допомогою автоматики. Це дуже зручно і ефективно при частих відключеннях електрики, збої в роботі центрального енергопостачання.
Таким чином, розібратися в характеристиках генераторів і вибрати найбільш підходящий не так вже й складно, якщо точно знаєш, для чого він потрібен. А ви стикалися з перебоями в подачі електрики? Якщо залишилися питання, задавайте в коментарях.