Адвент-календарі для дітей: що це таке, які бувають і як зробити самому

Вже скоро всіма улюблені зимові свята. Особливо обожнюють Новий рік діти, з нетерпінням чекають і вірять, що цього чудового дня виконуються всі бажання. А якщо не обмежуватися одним днем, а максимально продовжити відчуття казки? Щоб наповнити грудень трепетним передчуттям свята, є класна ідея – новорічний адвент-календар. #PokuponBlogTeam розповість, що це таке, навіщо потрібний адвент, як створити календар власноруч і чим наповнити, які подарунки приготувати. А ще – ловіть новорічні знижки, щоб сюрпризи для дитини коштували бюджетніше.



52 акцій
Що таке адвент-календар і коли починається
Адвент — передріздвяний період, час очікування та підготовки до зимових свят, прийнятий у християн західного обряду. Прекрасна традиція складання адвент-календаря зародилася більше століття тому в Німеччині. За легендою, маленький хлопчик Герхард так сильно, з таким нетерпінням чекав на Різдво, що мама зробила для нього картонний календар з 24 віконцями, і в кожне з них поклала печиво – щоб очікування було не таким стомливим для дитини!

Ідея таким чином створювати святковий настрій припала до смаку як батькам, так і дітям, і календар з дверцятами, що відкриваються, був запатентований.
Суть календаря: щодня напередодні Нового року чи Різдва дитина отримує маленький подарунок чи креативне завдання, і весь грудень — море емоцій та чудовий святковий настрій!
Адвент-календарі із завданнями можна купити у готовому вигляді (вони бувають солодкі, з цукерками, шоколадні типу кіндера, з іграшками чи конструкторами, як у Lego) або створити власноруч. Оформлення із сірникових коробок або у вигляді гірлянди з мішечками робиться просто і виглядає ошатно.


Готові шаблони, на зразок тих, що ми приготували нижче 👇 – цифри, картки-візитки – можна завантажити в інтернеті та роздрукувати на кольоровому принтері.

Заготовка для адвент-календаря на Новий рік


Головне, придумати, що можна покласти під кожен осередок із цифрою – у цьому ми вам допоможемо, читайте далі 😊👇
1. Солодощі
Щоб налаштуватися на майбутні сюрпризи та приємності, достатньо почати з солодощів. Нехай перший день календаря відкриває маленький мішечок з цукерками, шоколадний батончик або печиво — такі смачні дрібниці підігріють інтерес та порадують будь-яку дитину 🥳

А ще можна зробити суто солодкий адвент-календар. Це найпростіша і найлегша ідея. Достатньо взяти будь-який шаблон, роздрукувати і покласти в кожен конвертик або мішечок по різній цукерці. Для інтриги візьміть такі, які дитина ще жодного разу не пробувала, і змішайте з найулюбленішими, а дітлахи розкриватимуть по одній щодня і смакуватимуть, передбачаючи новорічні свята.
2. Пройти квест
Наступний осередок — із завданням пройти квест. Це весела активна гра, яка чудово піднімає настрій. Підберіть відповідний за складністю та віком сюжет:
- для підлітків, старших школярів будуть цікаві квести-розслідування, пригоди з легкою домішкою жахів – «Скарби Ацтеків: печера черепа», «Сховище вченого», «Парк Юрського періоду»;
- для малюків – дитячі квести, наприклад, «Таємниці Юрського періоду».
У квеструм можна сходити всією сім’єю чи чисто дитячою компанією друзів, братиків та сестричок.

3. Пограти всією сім’єю в настільну гру
Провести затишний вечір за грою у настільні ігри — будь-яка дитина буде у захваті. Погодьтеся, адже не часто дорослі мають час виділити пару годин на таке дозвілля — але як же воно зближує!
Забудьте на час про справи і пориньте в дитинство: монополія, крокодил, ферма, манчкін, ерудит – виберіть улюблену гру та пограйте всією родиною або влаштуйте шаховий турнір на вибуття. Хто знає, може, хлопчик чи дівчинка вже достатньо підросли, щоб обіграти колись непереможного тата чи дідуся?

4. Ідемо до зоопарку
Під такий захід краще зарезервувати вихідний, особливо, якщо зоопарк великий і розташований за містом. Дуже крута ідея – контактний zoo, де на дитину чекає спілкування з пухнастими милими звірятками. Можливість погладити, пообіймати, почастувати смаколиками принесе радість як дітям, так і дорослим. А на ослячій фермі можна погодувати осликів, скуштувати ослиного молока та сиру і покататися на човнику у невеликій водоймі.

5. Похід у кіно
Яскраві враження гарантовано подарує похід у кіно – якщо навіть для дорослих аромат попкорну, склянка коли та потужне звучання колонок асоціюється з маленьким святом, то для дітей і поготів 🍿🥤
А за максимально вибуховими емоціями можна сходити до 10D Cinema – кінотеатру, в якому кіно можна не лише побачити та почути, а й відчути. Перегляд захоплюючих короткометражок супроводжується приголомшливими спецефектами: бризками води, поривами вітру, рухами самої платформи, куди кріпляться сидіння. Звичайний кіносеанс перетворюється на справжню пригоду, в якій стирається межа між реальністю і тим, що відбувається на екрані. Діти будуть у захваті і запам’ятають такий похід у кіно надовго (і напевно попросять ще, будьте готові до цього 😜).
6. Подарунок з канцелярією для школи
Красива ручка, новий пенал, гумка, точилка та інші дрібниці — завжди приємно отримати школяру. Адже до зимових канікул вже залишилося небагато часу, варто натиснути на навчання 📚

7-9 Робимо ялинкові іграшки своїми руками
Це захоплююче та креативне заняття може розтягнутися на кілька днів. З паперу, фетру, фоамірану, природних матеріалів та в техніці декупаж — ідей створення новорічних сувенірів та прикрас — безліч! Поетапні інструкції, як зробити іграшку своїми руками, є в інтернеті, а найкращі з них зібрані в нашому огляді.

10. Домашній кіновечір
Прекрасні новорічні та різдвяні фільми — те, що створює святкову атмосферу, зближує сім’ю. Зберіться разом, запросіть бабусю з дідусем, замовте щось смачне з доставкою додому — і насолоджуйтесь переглядом! Такі моменти дуже важливі та приємні. Кінопосиденьки можна влаштовувати щоп’ятниці і перетворити на сімейну традицію.

Читайте також:
🔷 Найкращі фільми про Новий рік та Різдво
🔶 Фільми та мультики для всієї сім’ї
11. Веселимось у дитячому центрі
Класна ідея для дитячого адвент-календаря – сходити до дитячого розважального центру. У будь-яку пору року там панує атмосфера свята, звучить весела музика та дитячий сміх. Це справжнє царство розваг, які так люблять старші діти та підлітки: батути, мотузкові містечка, лабіринти, настільний футбол, аерохокей, віртуальна реальність.




8 акцій
12. Прикрашаємо вікна
Створювати новорічну красу на вікнах своїми руками — захоплююче та приємне заняття, яке дуже люблять діти. Чудово налаштовує на святковий лад! Матеріал для декору може бути найрізноманітніший, починаючи з гірлянди, що світиться, і закінчуючи розписом і візерунками з паперу.

Читайте також: Прикрашаємо вікна до Нового року: найкращі ідеї для святкового декору
13. Пишемо листа Санті
Яка підготовка до свята без послання Санта Клаусу зі списком заповітних бажань? Для дітей це особливе таїнство, і його можна зробити ще більш антуражним. Зваріть малюку чашечку гарячого шоколаду, прикрасьте його маршмеллоу або збитими вершками. Поставте напій на гарну тацю, покладіть фігурне імбирне печиво – створіть атмосферу для польоту дитячої фантазії! Нехай дитина підкріпиться смаколиками й напише, що вона хоче в якості подарунка. Лист можна запечатати в тематичний конверт, підписати, покласти під ялинку 🎄 або до морозилки — кажуть, вона чудово виконує функції поштової скриньки 📧 🤭

Санта Клаус і святий Миколай — один і той же персонаж, але багатьом українцям саме другий варінт його імені рідніший та ближчий до серця. Якщо вам більше подобається святий Миколай і ви бажаєте виховати у вашого малечі любов до наших народних традицій, то ловіть шаблони листів до Миколая. Нехай саме з його ім’ям буде пов’язана щира дитяча віра у дива та очікування найбажаніших подарунків ✨
14-15 Створюємо карту бажань
Читайте також:
🔷 Ідеї подарунків дітям на Святого Миколая
🔶 Що подарувати дитині на Новий рік
Це не просто список, як лист Діду Морозу, а цілий витвір мистецтва, з візуалізацією і навіть датами 🗓 Зробити креативну карту бажань на 2023 рік цілком під силу дівчинці або хлопчику шкільного віку. Для творчості знадобиться ватман, ножиці, клей, глянцеві журнали, фарби, маркери, фломастери блискітки — все, що завгодно для найяскравішої візуальної картинки! Основний принцип такий:
- у центрі карти бажань – фото дитини, де вона щаслива, посміхається і в кадрі одна;
- вище, над фотографією – зона успіху, чого хоче досягти малюк – грамоти, спортивні медалі, п’єдестал пошани;
- нижче фото — кар’єра: ким дитина хоче стати, у якому напрямку розвиватись;
- лівий верхній кут — багатство, можна розмістити зображення грошей, дорогих речей;
- лівий нижній кут — мудрість та знання: які предмети дитині варто підтягнути, який атестат отримати;
- лівий центр — сімейні цінності, можна розмістити фото щасливої сім’ї;
- правий верхній кут — друзі, стосунки з однолітками, можна наклеїти символ дружби;
- правий центр — область творчості: все, де хоче себе проявити син чи донька — танці, мистецтво, співи тощо;
- правий нижній кут — подорожі, відпочинок: куди дитина мріє поїхати.

16. Граємо у віртуальну реальність
VR ігри як ніщо інше занурює в магічну атмосферу, далеку від сірих буднів, сповнених очікування свята. У кожному клубі віртуальної реальності є великий асортимент ігор, серед яких знайдеться щось, що підходить як для молодшого школяра, так і для підлітка. Малюкам краще вибирати добрі сюжети з казковими мотивами, старші діти зможуть оцінити і суворіші ігри з війнушками та супергеройськими пригодами.



26 акцій
17. Вбираємо ялинку
Передноворічне таїнство — вбирання ялинки — не обходиться без участі дітей. Нехай дитина нарядить певну частину лісової красуні, прикрасить нижні гілки іграшками, що не б’ються, можливо, виготовленими власноруч, а вам дістанеться верхівка. Додайте до процессу розповіді про новорічні традиції, казкові персонажі та дива — так створюється неповторна аура магії та чарівництва!

Читайте також:
🔷 Як обрати штучну ялинку
🔶 Прикрашаємо ялинку на Новий рік
18. Катання на ковзанах
Похід на ковзанку — класна зимова розвага, в якій весело брати участь незалежно від вміння кататися. Для малюків передбачені яскраві кумедні тримачі у вигляді пінгвінів, міньйонів або білих ведмедиків, так що вони точно не впадуть. А ось мамі з татом можливо варто взяти уроки з інструктором, щоб насолоджуватися катанням та новорічною атмосферою на повну.

19. Цікавий музей чи виставка
Мається на увазі не та звична музейна класика з експонатами у вітринах та монотонною промовою екскурсовода. Дітям потрібне все яскраве, барвисте та таке, що легко запам’ятовується – тому що тільки в таких умовах вони швидко та із задоволенням засвоюють корисну інформацію. Які музеї підкорять дитяче серце:
- Музей «Становлення української нації» у Києві, де історію України подано захоплююче та яскраво за допомогою мультимедійних стендів та екранів, об’ємних барвистих діорів та реалістичних фігур.
- Виставка ретро-автомобілів «Фаетон» у Запоріжжі – класний варіант для дітлахів, яким подобаються машини та все, що з ними пов’язано.
- Музей техніки «Машини часу» у Дніпрі – з простором, стилізованим під радянські 70-ті, з пішохідними переходами, заправками, ліхтарями та раритетними авто.

20. Новорічна фотосесія
Новорічна фотосесія – особлива подія в очікуванні новорічних свят та навіть ще два місяці після них. Попозувати на тлі ялинки та блискучих декорацій буде приємно і дівчинці, і хлопчику. І особливо круто буде побачити себе на світлинах у новому ракурсі, красивим, охайним, у святковій атмосфері. Підготовка до фотосету — особливе задоволення, коли підбирається імідж, продумуються локації та й сама робота з фотографом подобається багатьом дітям. Зйомка може бути сімейною або індивідуальною, у студії або виїзною – за вашим бажанням.



30 акцій
Читайте також: Як підготуватися до новорічної фотосесії
21. Міні-дискотека
У цьому мішечку із завданням — запрошення потанцювати! Увімкніть веселу новорічну музику, попередньо відібравши найзапальніші треки в плейлист, і сміливо танцюйте, веселіться та відривайтесь разом з дітьми 🥳
Адвент-календар можна зробити своїми руками — із сірникових коробок, у вигляді гірлянди з мішечками, кишеньок на полотні, ялинки із завданнями у вигляді іграшок — варіанти найрізноманітніші. Роздрукуйте шаблон із цифрами та картинками, розмістіть на свій календар, приготуйте подарунки та записки із завданнями.
22. Кулінарний майстер-клас
А як щодо віконця, картки чи мішечка із завданням приготувати щось смачне, незвичайне? Особливо якщо ваша дівчинка або хлопчик підліток люблять готувати і навіть вигадують власні рецепти. Вам тільки потрібно заздалегідь запастися всіма необхідними продуктами і запланувати час — краще бути присутнім під час процесу приготування і при необхідності допомагати своєму чаду 😉
На онлайн майстер-класі розкажуть, як зробити справжню італійську піцу, солодкий зефір, шоколадні цукерки пташине молоко та багато іншого. Простіший варіант, для малюків — купити набір для солодкого пряничного будиночка, щоб дитина змогла спорудити об’ємний пряник своїми руками.

23. Намалювати картину
Малювати люблять діти різного віку і навіть дорослі. Головне, правильно та цікаво організувати урок, в ідеалі — під керівництвом професіонала і, звичайно, з усім необхідним для творчості. Формати занять можуть бути різні — у студії чи онлайн, так само як і тематика — від зимового пейзажу до казкового дракона 🐲

24. Майстер-клас з візажу
Урок, який навчить робити собі макіяж, – чим не супер-ідея подарунка для дівчинки підлітка? На уроках у студії або онлайн-курсах професійні візажисти навчать, як зробити новорічний або повсякденний мейк, дадуть поради щодо підбору засобів догляду та кольорової гами косметики.

25. Тюбінг
Круті спуски на тюбінгу — надувних санчатах (тюбах) — це завжди яскраво, емоційно та активно! І неважливо, порадувала зима снігом чи ні — така розвага завжди актуальна. Гірки для тюбінгу часто влаштовують у лісі або парку, так що одночасно можна прогулятися, подихати свіжим повітрям.

26. Новорічне свято чи вечірка
Який Новий рік без дитячого івента — з хороводом біля ялинки, Дідом Морозом зі Снігуронькою та виставою-казкою? Для малюків та молодших школярів 3-10 років такі заходи — маст-хев новорічної розважальної програми. Дивіться афіші вашого міста, там обов’язково знайдуться мюзикли, шоу та театралізовані вистави на новорічну тематику.

Читайте також: Куди зводити дітей на Новий рік у Києві — афіша ялинок
27. Відеопривітання від Діда Мороза
Отримати іменне відеопривітання та напуття на наступний 2023 рік від самого Діда Мороза — це дано не кожній дитині, тільки найслухнянішим 😉 А також малюків чекає цікава відео-казка або інтерактивні завдання на кмітливість, які необхідно виконати в ім’я порятунку свята. Такий сюрприз батькам потрібно підготувати заздалегідь — його створення займає 1-3 дні.

28. Лазертаг
Розвага, яка викликає захоплення і дітей, і дорослих – гра лазертаг, стрілялки з абсолютно безпечною лазерною зброєю. Це захоплююча командна гра, в якій кожен може показати свою кмітливість, швидкість, влучність і спритність 😉 Єдиний мінус лазертагу – у тому, що в процесі гри дуже швидко біжить час, тож ви навіть не встигнете помітити, коли сеанс закінчиться, а вам захочеться повторити веселий бій.

29. Ідемо за покупками
Так-так, вирушити за покупками до великого супермаркету можна всією сім’єю! Торгові центри прикрашені вогнями та святковим декором, а у продажу багато новорічної краси. Купівлю продуктів до новорічного столу можна перетворити на веселий квест, але краще піти вранці раніше, можливо, таким чином вдасться уникнути черг біля кас.
Читайте також:
🔷 Як зустрічати Новий рік: ідеї для особливого свята
🔶 Куди поїхати на Новий рік та Різдво
🔷 Новий рік у Карпатах: куди поїхати, готелі, ціни, відгуки
🔶 Новорічний Київ ㅡ програма свята та ідеї для Нового року
30. Вчимося готувати святкову їжу
Новий рік уже стукає у двері, а це означає, що настав час задуматися про святковий стіл. З якими стравами ви зустрічаєте головне свято: олів’є, холодець, салат із крабовими паличками, тарталетки, запечена в духовці курка чи качка з яблуками? А може, цього разу вам хочеться додати до традиційного новорічного меню щось новеньке?
Онлайн майстер-клас із приготування святкових страв внесе у ваші кулінарні приготування до НГ свіжу нотку творчості. Дивіться навчальні відео разом з дітьми (о, вони обожнюють брати участь у передноворічному готуванні і ніколи не проґавлять можливості розкуштувати всі смакоти ще до подачі на стіл 😜) – і готуйте разом апетитну лазанью, кролика в томатному соусі, геніальну шинку і багато чого іншого.
31. Зустрічаємо Новий рік!
І ось він, довгоочікуваний день! Як і де зустріти Новий рік — удома, в гостях, у місті біля центральної ялинки чи на курорті — думайте та плануйте заздалегідь. Головне, щоб цей день був наповнений щасливими емоціями та атмосферою дива 🎄✨

Нехай адвент-календар перетворить передноворічний місяць на свято щодня — маленьке, але яскраве та незабутнє. Малята будуть щасливі, а батьки згадають дитинство 😊 До речі, ідея гарна не лише для дітей, якщо загорілися — велкам до інстаграм-групи Покупону, де ми щодня до кінця грудня публікуємо ідеї-пригоди нашого адвенту для дорослих. А про свої ідеї, чим наповнити календар — поділіться у коментарях!
Даже не знала, что есть такой классный вариант поднять настроение – не только ребенку, всей семье))) Понравилась идея сладкого адвента с заданиями найти конфету. Отлично будет перемешать сладости с подарочками-впечатлениями. А карта мечты – вообще маст хэв, спасибо что напомнили) Обязательно сделаем с ребенком.
Добрый день, Наталья! Спасибо, что читаете наш блог. Веселых новогодних праздников 🙂
Дуже цікава ідея! Це справді допоможе зробити чекання Нового року для дитини ще захопливішим.
Доброго дня, Олексію. Дякуємо, що читаєте наш блог, веселих новорічних свят!
я в цьому році взяла готовий з завданнями, тепер жалкую, в статті набагато цікавіші ідеї, особливо сподобалося про емоції в подарунок, в наш час дитячі кімнати і так завалені всіляким мотлохом, а поїздка на ковзанку хоч запам’ятається