Що взяти на море?
До відпустки ще два тижні, а ви думками вже на пляжі, ніжитеся в сонячних променях і морських хвилях? Повністю підтримуємо – важливо налаштуватися на морський відпочинок, повний релакс і «розвантажити» думки. Але поки до відпустки є час важливо почати складати список необхідних речей і потихеньку пакувати валізи, щоб нічого не забути в поспіху.
Завчасно – ідеальний варіант для педантичних людей або сімейної пари, яка їде у відпустку з дітьми на тиждень-другий. Коли треба передбачити абсолютно все і вирішити задачу із зірочкою: зібрати максимум і помістити в мінімум. Це стосується і автовояжу: спочатку думаєш, що в машину влізе все (казанок, продукти, намет, парасолька і надувний басейн, якщо ви їдете на море дикуном), але в підсумку розумієш, що автомобіль не гумовий.
Якщо ви їдете один або з половинкою на вікенд до моря всього на кілька днів, на лоу кості з ручною поклажею, ви впораєтеся і з оперативними зборами за пару годин до вильоту, і з подорожжю без нічого. Беріть тільки найнеобхідніше.
Що обов’язково потрібно взяти в дорогу
Незалежно від того, який відпочинок на морі ви вибираєте, найнеобхідніші речі у вашій дорожній сумці це:
- Документи
- Гроші
- Одяг
- Ліки
- Косметика
- Засоби особистої гігієни
- Сонцезахисні аксесуари
- Телефон
«Вуса, лапи і хвіст – ось мої документи»
Український паспорт і закордонний паспорт – ваша візитна картка в будь-якій подорожі, по країні або за кордоном. Точно так само як свідоцтво про народження дитини (для неповнолітніх), дозвіл або довіреність на вивезення дитини до 16 років обох або одного з батьків, дитячий біометричний паспорт (який в Україні видається вже з середини 2016 року), водійське посвідчення (для автомобільних туристів) . Далі: квитки, путівки, страховка, візи і т.д.
І якщо ви все-таки вирішили зробити свою морську свинку найщасливішою на Планеті і звозити її до моря на тиждень, то ветеринарні документи теж повинні бути в порядку. Для собачок і кішок так точно.
Ні в чому собі не відмовляй або економ: скільки грошей брати
Нехай це прозвучить меркантильно, але в поїздці гроші вирішують, якщо не все, то багато що, особливо, якщо ви в чужій країні. Однозначно ви будете почувати себе впевненіше і комфортніше, коли «на кишені буде густо». Але й не варто витрачати все до копійки.
На курортах з розвиненою пляжної інфраструктурою в Україні та за кордоном завжди є можливість розплатитися банківською карткою.
Для відпочинку на морі в Україні досить національної валюти (гривні). Якщо збираєтеся далі – в Туреччину, Єгипет, Грецію, Іспанію, Чорногорію, Болгарію, Таїланд, Мальдіви та інші закордонні курорти – подбайте про світову валюту (долар, євро), яку при необхідності можна легко обміняти на місцеві гроші прямо в аеропорту після прибуття.
На що можуть знадобитися кошти, навіть якщо ви купили путівку з перельотом, страховкою і трансфером:
- Харчування. Якщо у вас не all і не ultra all inclusive, і навіть не дворазове харчування, а тільки сніданки, рано чи пізно ви зголоднієте і захочете побалувати себе місцевими делікатесами: свіжими креветками, вареною кукурудзою, пахлавой, в загальному, місцевою колоритною кухнею.
- Екскурсії. Все буде залежати від вашої культурної програми, бажання і готовністі залишити «своє місце під сонцем» на березі моря і урізноманітнити пасивний морський відпочинок вивченням місцевих визначних пам’яток.
- Оренда шезлонгів і парасольок, якщо це не входить у вартість проживання в готелі.
- Морські розваги. Навіть запеклому флегматику може набриднути два тижні «лежати морським котиком» на пляжі, коли навколо маса водних розваг: банани, катамарани, аквапарки, батути, плюшки, прогулянки на катері, яхті, водні лижі, дайвінг, водні скутери, морська рибалка та інше.
- «На чай» – якщо ви забажаєте залишити «подяку» персоналу за прибирання номера і чемний сервіс.
- Сувеніри.
- Шопінг.
- Екстрені, непередбачені витрати.
«Мама, я зголоднів»: коли в поїздці без перекуса не обійтися
Будь-яка подорож – це зміна комфортного середовища, до якого людина звикла і яке оточує її кожен день. Умови, коли під рукою тільки те, що в валізі.
Якщо ви звикли регулярно харчуватися протягом дня, дотримуєтеся дієти, страждаєте порушенням травного тракту, не можете обійтися без певних продуктів, любите похрумтіти в дорозі крекерами, їдете з дітьми, які в будь-який момент можуть зголодніти або захотіти пити, запасіться невеликим тормозком для того самого «черв’ячка».
Судіть по собі брати чи більше їжі в поїзд, якщо на авіалініях і в «Укрзалізниці» передбачена послуга повноцінного харчування за додаткову плату, а пересуваючись на особистому авто ви завжди зможете скоригувати графік і зупинитися перекусити в придорожньому кафе або ресторанчику.
Ліки
Як думаєте, на чому ви ризикуєте «збанкрутувати», якщо організм раптом оголосить бойкот і замість теплого піщаного пляжу захоче валятися в ліжку з температурою? Якщо туристичної страховки немає або вона покриває не всі повністю витрати, особиста аптечка вам на допомогу.
Зверніть увагу також на умови страховки: часто медичні препарати для лікування доводиться отримувати на місці за свій рахунок, а компенсують витрати по страховці вам вже після повернення додому.
Мається на увазі найголовніше, чим ви звикли користуватися в побуті при застудах, отруєннях, дисбактеріозах, раптовій блювоті у дитини, головного болю, високому тиску і т.д.
Кому як не вам краще знати свої «слабкості», і виходячи з цього формувати особистий набір медикаментів в дорогу:
- Термометр;
- жарознижуючі засоби (панадол, анальгін, аспірин, но-шпа, парацетамол, нурофен, німесіл);
- знеболюючі таблетки, в тому числі від головного болю (спазмалгон, солпадеін, кетанол, темпалгин);
- засоби для зниження високого артеріального тиску;
- серцеві препарати (корвалол, Корвалмент, барбовал);
- абсорбенти (білий вугілля, фосфалюгель, альмагель);
- заспокійливе (валеріана, персен, новопассит);
- кошти від алергії (супрастин, цетрин, телфаст, тавегіл);
- тест на ацетон у дитини;
- сорбенти при отруєнні, або при дитячій алергії (смекта, сорбекс, атоксил, ентеросгель);
- вітаміни для вагітної (Магне В6, Vitrum) та інші призначені лікарем препарати;
- перекис, зеленка (є зручні форми випуску у вигляді флакончиків-спреїв або олівців);
- пластир;
- специфічні ліки, індивідуальні за вашим станом здоров’я (кишеньковий інгалятор для астматиків, інсулін для діабетиків, ліки для підшлункової і т.д.);
- харчування для немовляти, краплі від сліз;
- пантенол від опіків і ін
Зверніть увагу, що під час перевезення деяких медичних препаратів у великих кількостях в аеропорту можуть попросити пред’явити рецепт про призначення вам препарату доктором.
«Дві сукні вдягала, ще одна залишилася»: що з одягу брати жінці
Головний атрибут моря – це жіночий купальник. Але на практиці список речей значно ширше.
Що взяти дівчині на тиждень на море:
- Сонцезахисні окуляри;
- головний убір (капелюх, косинка, кепка);
- парео;
- 2-3 комплекту купальників (лайфхак для тих, хто збирається запостити спокусливу себе на тлі морського пейзажу, беріть роздільні купальники, так щоб верх і низ можна було комбінувати один з одним)
- пляжне взуття (шльопанці, в’єтнамки);
- пара повсякденного взуття для прогулянок (сліпоні, кеди, босоніжки);
- 2-3 комплекту повсякденного одягу (футболка, шорти, плаття)
- комплект теплого одягу (легка кофтинка, джинси або лосини, шкарпетки) під погодні умови сезону, клімату і курорту, куди ви збираєтеся;
- одяг по дрес-коду для круїзних лайнерів, якщо ви відправляєтеся в морській вояж: 2-3 комплекту одягу повсякденного стилю для активного відпочинку і 2-3 комплекту більш урочистих нарядів (вечірні, коктейльні сукні, туфлі, босоніжки);
- Спідня білизна;
- комплект спортивної форми (топ, лосини, велосипедки, кросівки), якщо відпустка для вас – не привід скасовувати ранкову пробіжку або відвідування тренажерного залу (лайфхак: обмежитися базовими вправами, не покидаючи номер, в будь-якій зручній для вас одязі, натомість на вільне місце в валізі)
Морський must-have косметики і засобів особистої гігієни
Відпустка на морі – час безтурботного релаксу і прийняття себе такою, яка ти є. Водостійку туш і палітру на 32 відтінкі тіней з хайлайтером можна залишити вдома і обмежитися стандартним набором косметики, достатнього для легкого вечірнього макіяжу: тональний крем, помада, блиск або бальзам для губ, звичайна туш для вій, олівець для брів. Якщо ви плануєте фарбуватися декоративною косметикою, обов’язково візьміть змивку для макіяжу.
З косметики для догляду обов’язково повинні бути:
- сонцезахисні креми з рівнем захисту SPF для вашого типу шкіри
У країни жаркої Азії рекомендуємо, незалежно від типу шкіри, брати рівень захисту не менше 50 SPF, так як активність сонця в тих широтах сильно відрізняється від нашого і середземноморського клімату.
- зволожуючі креми для обличчя і освіжаючі фітотонікі;
- гігієнічну помаду для догляду за шкірою губ з SPF-фільтрами;
- бальзами для зволоження шкіри тіла після засмаги;
- сонцезахисний спрей для волосся
- антиперспіранти;
- шампунь і бальзам для волосся (на ваш розсуд, у багатьох готелях надають міні-набір косметичних засобів);
- дитячу косметику (по потребі): сонцезахисні спреї, лосьйони, присипки і т.д.
Средства личной гигиены:
- зубна щітка і паста;
- бритва (жінки, які вдаються до депіляції, в курсі);
- інтимна гігієна;
- памперси для дитини (якщо ви їдете з дитиною);
- манікюрний набір
- Зверніть увагу, що в літак забороняється брати кусачки і ножиці з гострими краями в ручну поклажу
Що взяти чоловікові на тиждень на море?
Чоловіки мало чим відрізняються від жінок в плані потреби в речах, тому підсумуємо вищесказане:
- Сонцезахисні окуляри;
- головний убір (кепка, бандана);
- плавальні труси або шорти;
- пляжна і повсякденне взуття (по парі);
- 2-3 футболки, шорти
- теплий комплект: вітровка і джинси
- все той же діловий стиль для морського круїзу на лайнері (спортивний піджак, 2-3 сорочки, штани, туфлі)
- Спідня білизна;
- сонцезахисна косметика;
- засоби особистої гігієни: бритва, піну / гель для гоління, засоби після гоління, шампунь, сонцезахисний спрей для волосся, дезодорант)
- ножиці, кусачки, пилка.
Гаджеты у відпустці
Комп’ютери, ноутбуки сміливо залишайте вдома – не працювати ж ви їдете. А ось телефон, mp3 плеєр, планшет, або паперові книги не завадять.
Відпочивайте, нічого не забувайте і не перевантажуйте багаж зайвим!
Дякую! Мені дуже допомогли!
Да, хороший список! и полезен) часто в суматохе забываешь взять элементарные вещи… но главное, всегда чтобы были с собой документы, билеты и банковская карта))
Класні поради. Посто супер!!!!! Дуже дякую!!??