Бомбосховища Києва – карта укриттів, де сховатися під час повітряної тривоги?
Київ регулярно піддається атакам з боку росії та повітряні тривоги звучать вдень і вночі, попереджаючи громадянське населення про загрозу. Якщо ви почули сигнал – бажано пройти в укриття, особливо якщо вам страшно залишатися вдома, «правило двох стін» не заспокоює, а в надійному сховищі ви почуваєтеся спокійніше.
BlogPokuponTeam розповість, скільки бомбосховищ у столиці і де переглянути онлайн перелік найближчих захисних споруд у будь-якому районі Києва.
19 акцій
Укриття цивільного захисту
За даними КМДА у Києві налічується понад 4000 укриттів приватної, державної та комунальної форм:
- Найпростіші – цокольні та підвальні приміщення.
- Споруди подвійного призначення (підземні паркінги тощо).
- Підземні переходи.
- Підземні приміщення метро.
У кожному районі столиці у школах також розміщено захисні споруди цивільної оборони. За останніми даними, 97% шкіл обладнані укриттями.
На сьогоднішній день влада продовжує перевіряти придатність та стан укриттів, щоб населення могло безпечно та в належних умовах перечікувати повітряні загрози.
Дякуємо нашим захисникам, які боронять Батьківщину і життя мирного населення, жертвуючи своїм власним. Наразі кожен може віддячити не тільки словом, але й донатом. Українська армія повсякчас потребує техніки, амуніції та інших речей на фронті – долучайтесь до зборів коштів на ЗСУ ??
Як знайти найближче бомбосховище
У додатку «Київ Цифровий» є мапа укриттів, яка, після оновлення у червні 2023 року, доступна в офлайн режимі (без доступу до інтернету). Щоб скористатися нею, достатньо один раз зайти у «Київ Цифровий» коли є інтернет зв’язок, і карта підвантажиться автоматично, потім нею можна користуватися без виходу в мережу.
Також у додатку додано функцію за допомогою якої ви можете повідомити про закрите сховище або його неналежний стан:
- Зайдіть у програму.
- Відкрийте сервіс «Мапа укриттів».
- Виберіть сховище на карті.
- В інформаційній картці укриття натисніть «Поскаржитися на укриття» та вкажіть причину скарги.
Крім «Київ Цифрового» найближчу до вашої оселі споруду цивільної оборони можна знайти на інтерактивній карті укриттів.
Зверніть увагу, що незважаючи на дію комендантської години у Києві (Дніпрі, Одесі і Львові) з 00:00 до 05:00, ви маєте право вийти на вулицю, щоб дійти до найближчого бомбосховища.
43 акцій
Що взяти в укриття?
Повномасштабна війна в Україні триває вже понад рік і багато українців ще з перших днів склали «тривожну валізку» на екстрений випадок. Якщо у вас така зібрана – беріть її із собою у бомбосховище. Якщо ні, після оголошення повітряної тривоги часу на збори дуже мало. Не панікуйте і беріть тільки найнеобхідніше:
- Документи.
- Готівкові гроші.
- Воду і їжу довготривалого зберігання.
- Аптечку з ліками першої допомоги.
Не забувайте про своїх домашніх улюбленців, адже у них, крім вас, нікого немає і їм теж страшно. Не залишайте їх вдома самих – беріть із собою у безпечне місце.
Для перечікування повітряної загрози в бомбосховищі цих речей буде достатньо, а повний список того, що має бути в «тривожній валізці», ви можете подивитися в нашій окремій статті.
89 акцій
Читайте також:
✔️ Тривожна валізка — для чого потрібна і як зібрати
✔️ Збір коштів для ЗСУ – наша спільна допомога
Тривала війна змушує людей адаптуватися та звикати до небезпечних для життя ситуацій, нехтуючи правилами безпеки. Будьте свідомі і за необхідності слідуйте в укриття або, хоча б, дотримуйтесь «правила двох стін» вдома.
Бережіть себе! Слава Україні! Слава нашим Захисникам! ??