Догляд за собакою: поради ветеринарів і кінологів

Советы по уходу за собакой

Собака – не лише вірний друг людини, але й член родини, який сам про себе не подбає і потребує догляду. Плануєте, чи тільки но обзавелися хвостатим товаришем, обов’язково потрібно навчитися правильно за ним доглядати. Не має значення – породистий це пес чи дворняжка. BlogPokuponTeam зібрала основні рекомендації по догляду за собаками всіх порід і підготувала актуальні знижки до 60% на повний комплекс грумінг послуг.

Читайте в нашому огляді:

Загальні рекомендації по режиму прогулянок

Прогулянка для собаки ㅡ необхідність. Це можливість, по-перше, задовольнити фізіологічні потреби тваринки, і, по-друге, – виплеснути енергію, познайомитися з іншими собаками і досхочу награтися.

Ставтесь до прогулянок відповідально. Кінологи рекомендують гуляти з собакою щонайменше 2 години на день. Причому це стосується як великих, так і маленьких порід. Тому, якщо вранці через брак часу прогулянки зазвичай короткі, ввечері обов’язково потрібно компенсувати псу його ранкові «утиски». Звісно, проживання у приватному будинку значно спрощує вигул домашнього улюбленця.

Довгі прогулянки ㅡ обов'язковий атрибут турботи про вихованця
Довгі прогулянки ㅡ обов’язковий атрибут турботи про вихованця

Чому так важливо довго гуляти з собакою? Тому що перш за все це впливає на життєрадісність і характер вашого вихованця. Добре вибігана собака, яка отримала достатню кількість уваги, точно не буде нічого гризти і робити збитки у квартирі, а буде спокійно чекати наступної прогулянки.

Продумайте місце і маршрути вигулу у різний час. Вкрай бажано вигулювати тваринку без повідка хоча б третину часу прогулянки. Тільки так собака зможе витратити всі необхідні калорії.

Окремо приділіть увагу іграм з вашим псом. Це розвиває інтелект тварини і допомагає вам налагодити зв’язок.

Ігри з собакою допомагають витрачати енергію і налагоджувати дружбу
Ігри з собакою допомагають витрачати енергію і налагоджувати дружбу

До речі, про гуляти в будь-яку погоду ㅡ не жарт. Дощ, снігопад чи буря, собаці необхідно на вулицю. Максимальна перерва між прогулянками може становити 12 годин. З іншого боку, собака ㅡ відмінний привід не сидіти вдома, тож довгі прогулянки і гарний колір обличчя від свіжого повітря вам забезпечені.

Якщо плануєте їхати у відпустку без собаки, подбайте про її комфорт. Домовтеся з друзями про її прихисток на час вашої відсутності, або ж розмістіть тварину у спеціальному зоо-готелі. Так ви забезпечите їй належний догляд, а собі спокій на відпочинку. Адже собака, як і будь-який домашній улюбленець, – як член родини.

Як правильно годувати собаку 

Домашня собака повністю залежить від господаря і тільки ви можете вирішити чим її годувати. Запам’ятайте, що категорично не можна годувати собак їжею зі свого столу. Це пов’язано з тим що тварині потрібно абсолютно інше співвідношення вітамінів і мінералів, ніж людині. Плюс собаки дуже погано реагують на недолік речовин в організмі. У найлегшому випадку це загрожує тотальним підбиранням тваринами всього на прогулянці, в гіршому ㅡ випадінням шерсті і дисфункцією внутрішніх органів. 

Собак необхідно годувати спеціальним кормом
Собак необхідно годувати спеціальним кормом

Те ж стосується і ласощів з вашого столу. Собак заборонено пригощати сирокопченою ковбасою, шоколадом, жирними солодощами та іншими штуками, які, як вам здається, порадують тварину. Вони дуже негативно впливають на печінку собаки і вкорочують їй життя.

В ідеалі собаку треба годувати добре збалансованим кормом за рекомендацією ветеринара. У світових виробників є лінійки кормів, які включають харчування для цуценят, здорових собак, тварин під час хвороби або після операції, для літніх собачок.

Цуценят від 3 місяців до року годують 3 рази в день рівними порціями. Для собак старше 1 року досить 2 прийомів їжі в день. Дотримуйтеся рекомендацій виробника корму щодо порцій для тварини відповідно до її ваги і рухової активності. 

Американські заводчики собак рекомендують заливати сухий корм водою або бульйоном, щоб він не розбухав в шлунку вашого вихованця. В якості додаткових ласощів собак можна пригощати різноманітними вітамінами і спеціальними частуваннями, а ще сиром, яйцями, фруктами чи овочами. Але пам’ятайте, що всі добавки не повинні перевищувати 10% від порції спеціального корму.

Догляд за шерстю собаки

Як купати собаку і як доглядати за шерстю ㅡ одні з найпоширеніших питань до фахівців. Рекомендації однозначні ㅡ не варто часто повністю мити собаку, тому що основний догляд за шерстю полягає в вичісуванні тварини.

У ваші щоденні завдання входить миття лап пса після прогулянок. У приватному будинку можна зробити спеціальну собакомийку, щоб не мити тварину у ванній. У квартирі ж найчастіше це відбувається саме у ванній кімнаті. Але найзручніше обзавестися спеціальною ємністю для миття лап. З таким девайсом мінімум бруду і клопоту.

Купати собак повністю зі спеціальними засобами рекомендують не більше 4 разів на рік. Під час купання тварини відмовтеся від туалетного мила або засобів, призначених для людини, ㅡ шкіру собаки вони можуть пересушити. Важливо стежити, щоб вода ні в якому разі не потрапляла у вуха собаці. Після купання обов’язково добре витріть пса, щоб він не застудився і дайте теплу підстилку.

Якщо собака в теплу пору року не проти скупатися у відкритому водоймищі, не відмовляйте їй у цьому. При такому купанні шар жиру з шерсті тварини не вимивається, тому від нього немає шкоди.

Ретельно доглядайте за шерстю вихованця
Ретельно доглядайте за шерстю вихованця

Для вичісування собак використовуйте спеціальні щітки. Гладкошерстих собак, таких як рассел тер’єр або такса, необхідно вичісувати у напрямку росту волосся. Для довгошерстих порід ㅡ йорки, пекінеси, лайки, алабаї – методика вичісування дещо інша. Почніть вичісувати собаку спочатку проти шерсті, а потім перейдіть до вичісування по росту волосся. Для порід тварин, які мають великий підпушок (наприклад хаскі), краще використовувати гребінці-тримери. Розчісувати собаку треба як мінімум через день.

Деякі породи (йорки, спаніелі, китайські чубаті, шпіци і багато інших) крім вичісування і купання вимагають спеціального догляду у грумера. Професійний собачий перукар стриже вовну відповідно до стандартів породи. Професійний собачий перукар стриже вовну відповідно до стандартів породи. Щоб не переплачувати, записуйте собаку на грумінг зі знижкою до 60% від Покупона.

Крім усього цього щодня оглядайте шерсть собаки після прогулянки. Це допоможе вам відразу виявити кліщів або будь-які інші проблеми на шкірі та шерсті тварини. Особливо важливо оглядати літніх собак на предмет пухлин чи шкірних подразнень.

Догляд за зубами і кігтями у собак

Зуби собак, як і у людей, схильні до утворення нальоту. Особливо це стосується тварин, які не їдять сухий корм. З метою профілактики проблем із зубами у собак проводиться спеціальний догляд:

  • Традиційна чистка зубів вдома.
  • Стоматологічні ласощі для собак.
  • Професійне чищення зубів у грумера.

У першому випадку вам треба придбати спеціальну зубну щітку з подовженою ручкою і зубну пасту для собаки. Ні в якому разі не користуйтеся іншими зубними пастами. Фтор, який в них міститься може пошкодити зубну емаль у собак. Зуби собаці треба чистити раз в день, але припустимі перерви в чищенні до тижня.

Посмішка зубастих друзів теж вимагає догляду
Посмішка зубастих друзів теж вимагає догляду

Стоматологічні ласощі для собак зроблені зі спеціальних жорстких волокон, які при разгризанні очищають зуби вихованця природним шляхом. Спеціальні смакові добавки та ароматизатори роблять такі ласощі дуже привабливими для тварини. 

Якщо помітили у вашого чотирилапого друга сильний наліт на зубах, який не можете усунути самостійно, обов’язково запишіть тварину до грумера на ультразвукову чистку. Така процедура часто входить в комплексний догляд за собакою зі знижкою від Покупона до 60%. Крім цього, не затягуйте з обстеженням у ветеринара. Сильний наліт може бути симптомом небезпечних захворювань.

Обробка кігтів обов’язкова для собак. При недостатньому русі по пересіченій місцевості кігті тварини не сточуються природним шляхом, і їй стає некомфортно ходити. 

Візьміть до уваги, що в пазурах собак знаходяться кровоносні судини, тому собаці може бути боляче, якщо ви зробите щось не так. Перш ніж підрізати кігті самостійно, обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром і попросіть його показати вам як правильно доглядати за лапками тварини. 

Як доглядати за собаками після операції

Проблеми зі здоров’ям ㅡ завжди велика неприємність, і якщо ваш улюбленець переніс операцію, то турбота йому необхідна у сто крат більше. Адже поскаржитися на біль собака не може, і полегшити післяопераційний період допоможе тільки ваша уважність до тварини.

Після хірургічних втручань собаки вимагають особливого догляду
Після хірургічних втручань собаки вимагають особливого догляду

Ми склали невеликий чек-лист найважливіших дій післяопераційного періоду у собак:

  • Візьміть номер ветеринара на випадок критичної ситуації. Заздалегідь перегляньте, які ветеринарні служби в вашому районі приймають тварин цілодобово.
  • Дотримуйтесь всіх рекомендацій лікаря по догляду за собакою в післяопераційний період: після стерилізації, кастрації, переривання вагітності, видалення кісти тощо. Дотримуйтесь строків профілактичних оглядів і зняття швів. Давайте всі ліки за виписаним рецептом.
  • Слідкуйте, щоб пов’язки були сухими і чистими. Обов’язково міняйте їх при промоканні, інакше можуть виникнути проблеми зі швами.
  • Перевіряйте шви і оточуючі їх ділянки шкіри. При виникненні почервоніння, намокання, набряків, синців, подразнень негайно звертайтеся до ветеринара.
  • Дотримуйтесь рекомендацій щодо обмеження рухів вихованця. Невелику собаку можна тимчасово помістити в клітку, для пса побільше підійде невелика кімната з мінімумом меблів. Якщо лікар рекомендував не вигулювати вихованця якийсь час, можна скористатися спеціальними підгузками для тварин або вологопоглинаючими простирадлами.
  • Слідкуйте, щоб собака не розлизувала шов. В цьому випадку добре виручає спеціальний пластиковий конус, який одягається на шию тварині.

Особливості догляду за деякими породами

Порід собак не злічити і кожна з них особлива, зі своїм характером і вимогами по догляду. 

Чихуахуа ㅡ одна з найпопулярніших порід. Маленька, мила собачка добре підійде для квартири будь-якого розміру. Основна особливість догляду за породою в тому, що чихуашці обов’язково треба чистити вушка мінімум раз на тиждень. Також особливу увагу треба приділяти очам вихованця, оглядати їх і закапувати крапельки для профілактики виділень.

Той-тер’єр ㅡ теж вельми поширена порода серед жителів міст. Песики цієї породи товариські, грайливі і при цьому дуже невибагливі. Для тойчиків дуже важливо стежити за довжиною їхніх пазурів, інакше собаці буде дискомфортно ходити.

Популярністю не обділена і китайська чубата, і це частково завдяки абсолютній невибагливості у догляді і доброзичливості породи. Для цих собак важливі регулярні походи до грумера а для голих чубатих ㅡ додатковий догляд за шкірою. Бережіть вихованців цієї породи від промерзання і обгорання на сонці. Для цього існує спеціальний одяг і навіть взуття для песиків, особливо для мілких

Йоркширський тер’єр ㅡ вдалий вибір для невеликих квартир або густонаселених районів. Йорк не вимагає довгих прогулянок і дуже невибагливий в догляді. Єдиний важливий момент у догляді за цим песиком ㅡ необхідність постійного вичісування і відвідування грумера.

Померанський шпіц ㅡ крихітне ведмежатко. Але мімішність собачки зовсім не означає, що це ручне звірятко. Шпиці вимагають ґрунтовного вигулу і активних ігор. Особливість догляду за породою полягає в необхідності щоденного ретельного вичісування шпіца, щоб на його шерстці не з’являвся ковтуни.

Догляд за мопсами вимагає уважного ставлення до всіх складочок на шкірі. А ще цих собачок особливо важливо не перегрівати, а значить небажано вигулювати в спеку. 

Пекінес ㅡ довгошерсте звірятко, тому його шубка вимагає особливої уваги. Вичісуйте собаку щодня і уважно переглядайте складочки на морді.

Догляд за таксою, рассел тер’єром і біглем відрізняється тим, що цим собачкам обов’язкові рухливі ігри та дресура. З ними можна грати не тільки на свіжому повітрі, а й ганятися за м’ячиком по квартирі.

Спанієль, незалежно від підвиду породи, теж вимагає активного вигулу і регулярних поїздок до грумера.

Бультер’єрами обзаводяться багато людей, адже не дивлячись на свою репутацію грізної бійцівської собаки, ця порода дуже доброзичлива і відмінно підходить для сімей. З таким собакою вам треба обов’язково пройти навчання у кінолога. У плані догляду собака дуже невибаглива, єдине, що вам буде потрібно ㅡ приділяти велику увагу прогулянкам, щоб собака могла активно тренуватися.

Лабрадором треба займатися більше. Це дуже доброзичливі й активні собаки, які вимагають довгих прогулянок, уваги до дресури та щоденного догляду за шерстю. 

Самоедская лайка і хаскі ㅡ рухливі собаки, які вимагають більш довгих прогулянок, ніж інші породи. Кінологи рекомендують забезпечувати представникам цих порід 2-годинні активні прогулянки, в іншому випадку собака буде «відриватися» вдома. Обов’язково щодня вичісувати лайок, а з хаскі приділяти більше уваги їх густому підшерстям.

Алабай ㅡ природжений охоронець. Фахівці радять заводити собак такої породи в приватному будинку, щоб тварина отримувала достатню кількість рухової активності і максимально багато знаходилося на свіжому повітрі.

Наші чотиролапі друзі дарують нам неймовірну кількість любові і позитивних емоцій. І правильний догляд за ними ㅡ найменше, чим ми можемо їм відплатити. Діліться у коментарях своїми фішечками в догляді за вихованцями і фотками улюбленців!

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *