«Хотів Sennheiser, а купив китайські затички» – вибираємо хороші навушники

Сьогодні розповідаємо про важливість підбору по Ом-ам, формі чашечки навушників і гарного звучання.

Показуємо як відрізнити погані навушники від хороших до походу в магазин і оплати замовлення.

Якісний звук за ціною реактивного літака

Так склалося історично, що найчистіший звук, з технічних причин, виходить тільки через вакуумні лампи. Модуляція звукового сигналу без перешкод — це прекрасно, але як вибрати собі навушники для бігу або роботи в офісі?


Аудіофіли, увага! Золоті штекери Sennheiser у будівлі.

Купівля навушників — це по-своєму компроміс між ціною і хорошими басами, чистим звуком і портативністю. Однак є і зворотна сторона медалі – підібрати навушники під один тип звучання значно легше, ніж для всього і відразу.

Дизайн навушників на кожен день

Спорт, домашній балдеж від Павла Зіброва або Дзідзьо в оригіналі, бігові затички для медитації в русі — під кожну задачу є свої навушники.

Домашня станція звукового екстазу

Навушники для дому — це такий ультра-якісний агрегат для прослуховування музики в режимі нон-стоп без руху.

Послужити роль провідника у світ музики можуть накладні навушники з повнорозмірною рамою і м’якими накладками за формою вух.

Подушка овальної або прямокутної форми повністю покриває вушну раковину. М’якість і форма підкладки підвищує тривалість прослуховування музики без легкого болю в вухах від стиснення.

Рекомендовані матеріали підкладки? Шкіра, кожзам — тільки у «вухах» від 500 грн. Подушечка навушників з натуральної або штучної шкіри захистять вуха від перегріву

Інший варіант — маленькі накладні навушники, що плавно лягають на вушну раковину. Вони портативні і підійдуть тим, хто не хоче навантажувати голову гарнітурою масивних розмірів.

Які навушники вибрати для офісу

Перший і головний критерій навушників для переговорів в офісі — звукоізоляція і вбудована гарнітура з фільтром гучності.

Навушники з активним шумозаглушенням оснащені спеціальним мікрофоном, що уловлює фазу звуку зовні, завдяки чому динаміки видають звук в протифазі і гасять зовнішні вібрації.

Простіше — вони перекрикують шум зовні і допомагають зосередитися на переговорах або звуках музики.

Дорожні навушники

Коли ви їздите громадським транспортом, то за збігом неймовірних обставин опиняєтеся затиснуті між двома голосними матусями з дітьми і натовпом люто деспутірующіх про ціну на газ бабусь.

Гарнітура з активним шумозаглушенням відмінно допоможе відсікти зайвий шум і забути про те, що відбувається навколо вас.

Окремим плюсом буде шарнір для відгинання, в разі якщо диспут стане занадто лютим або ви ще не запам’ятали як виглядає потрібна вам зупинка — відігнути, вникнути, пригнути навушник назад.

Для айфона радимо брати Apple AirPods — вбудований мікрофон для розмов на ходу, вийнявши один навушник можна поставити музику на паузу, повністю бездротові, працюють до 8 годин при прослуховуванні музики.

Як визначити що навушники з активним шумозаглушенням?

Невеликий отвір або сітка для мікрофона на чашечці вам скажуть самі за себе.

Лайфхак — дротова гарнітура з тканинної опліткою стійка до заплутування.

Міські та спортивні навушники для бігу

Громадський транспорт, натовпи народу навколо або навпаки — ви раз у раз бігаєте, а тряска не сприяє комфортному прослуховування музики.

У русі потрібні вакуумні навушники-вставки — вони відмінно повторюють форму вуха і передають звучання прямо під барабанну перетинку.

Коли компроміси неможливі, ваш друг — навісні блютуз-навушники.

Затички для метро — і не потрібно бояться що їх зачепить випадковий пасажир.

Для занять у спортзалі рекомендується використовувати бездротову bluetooth гарнітуру внутріканального типу, де капсула кріплення навушників з проводом відходять за шию. Приклад — Bluetooth навушники HOOK.

Для бігу та занять в тренажерному залі підійдуть бездротові навушники внутріканального типу. Гачки для кріплення на вухах і вигнута форма для фіксації в вусі — вдале рішення для динамічних вправ.

Максимум свободи дадуть моделі з повністю безпровідною гарнітурою.

Особливо просунуті моделі водонепроникні, і слухати музику в них можна навіть під водою.

Підключаєш такі навушники до програвача і забуваєш про навколишній світ, потопаючи в музиці.

Універсальні ігрові навушники

Ігрові навушники повинні володіти двома речами — хорошим об’ємним і просторовим звучанням, щоб чути де крадеться Еціо Аудиторо де Фіренце або чеше ріпу снайпер.

Просидіти в навушниках 8 годині до ряду, не відриваючись на їжу або перерви, непросто. Особливо якщо вони по-звірячому незручні — звертайте увагу на форму чашечки для вуха.

Додатковим плюсом для ігрових навушників стане хороший мікрофон з регуляцію чутливісті і жорсткі фіксатори для проводів, які рятують від перегинів.

Моделі для ПК відмінно підійдуть для телевізора або PS4.

Альтернатива — гібридна гарнітура зі знімним кабелем: навіть якщо провід погризет кошак, навушники будуть грати.

Ідеальний варіант для комп’ютера — повнорозмірні вуха для ігор з активним шумозаглушенням для мікрофона і динаміків.

Студійні навушники

Апофеоз, абсолют, ідеал. Основна перевага — використання високоякісних напівпровідників з золота, германію та платини для зниження звукових дефектів. Мають хірургічно точні показники для відстеження шереху в темряві, тональностей голосу і гармонії звучання.

Кращі студійні навушники в своїй ніші — HiFiMan Susvara (168 тис грн), в більш дешевому сегменті — Beyerdynamic DT 770 PRO (від 5 тис грн).

Тактико-технічні характеристики навушників або причому тут ОМ-и

У кожної моделі навушників є п’ять показників — діапазон допустимих частот, чутливість, потужність, опір і Амплітудно-частотна характеристика (АЧХ).

Розподілимо їх по мірі прискіпливості до якості звуку:

 1. Діапазон допустимих частот — перший рівень складності: вам не особливо важлива якість звуку, головне щоб музика не шипіла.
 2. Опір (ОМ-и) — хочеться чогось по складніше, наприклад, послухати Iron Maiden в студійному записі.
 3. Потужність — врубати дабстеп з жирними битами на повну або дезкор — ваша природна потреба.
 4. Чутливість — шанувальникам класичної музики і Apocalyptica в студійній якості присвячується.
 5. АЧХ — вам потрібно розрізняти дрібні ноти в симфоніях і фільтрувати білі шуми на орбітальній станції.

Діапазон частот навушників

В ідеалі, навушники здатні відтворювати частоти від 8 до 100 000 Гц — абсолютний охоплення спектру, можна чути кожен звук окремо і одночасно.

Будь-яку музику можна комфортно слухати в діапазоні від 20 до 20 000 Гц на недорогих навушниках, все що вище – для вишуканих меломанів або людей з особливими потребами слуху:

 • вроджений надтонкий слух з чутливою слуховий мембраною;
 • підвищена дратівливість від шумів;
 • вишуканий музичний слух, здатний розрізняти гармонію серед звукового хаосу.

Коли потрібні більш витончені навушники — дивимося моделі від 8 Гц до 25 кГц.

Зв’язок опору навушників з якістю звуку

Розглянемо що воно таке, цей опір.

Якщо у вас в руках навушники з динаміками і заявленим опором 16, 24 або 32 Ом – швидше за все цей параметр вказаний без урахування опору проводу, пайки і штекера.

Для поправки завжди слід накидати приблизно 1-3 Ом. Добросовісний виробник так і пише на коробці — похибка в районі 20%.

Навушники до 100 Ом називаються малоомнимі, а вище 100 — високоомними. Опір безпосередньо впливає на потужність і якість звуку.

Дуже коротко – «Вище Ом-и = більше потужності можна подати на навушники», але тут є зв’язок з якістю звучання. Давайте розберемося.

Як зрозуміти яку роль грає опір в навушниках

Уявіть гіпотетичну ситуацію: ви поїхали за місто покататися на велосипеді і зупинилися під дубом, біля пагорба.

Озирнувшись, ви бачите, як людина вибігає на пагорб. Бігун задихався, спітнів і втомився, але механічно і плавно рухає ногами.

Назвемо швидкість бігуна напругою, а витривалість — силою струму.

Крутість пагорба — показник Ом, а чим крутіше ухил, тим складніше розвивати на ньому швидкість, зберігаючи при цьому свіжість тіла.

Вибігши на круту гору, людина буде ледве плестися і пробіжить, дай бог, ще пару метрів перш ніж впасти замертво. Можна навіть висловитися, що бігун «втратить в якості».  

Уявімо, що ми вручили бігунові велосипед з 15 передачами і він радісно закрутив педалями, злітаючи вгору по пагорбові.

Це ми підняли напругу через підсилювач, і, злетівши на вершину, наш бігун буде залишатися відносно менш втомленим, зможе проїхати ще далі і навіть радісно помахати рукою вам в знак подяки за велосипед.

Так і зі звуком — щоб пропхати його через високоомні навушники і зберегти початкове якість звучання нам знадобиться крутий підсилювач напруги. Низькоомні з’їдять якість на якийсь відсоток і дадуть на виході «грубий», але сильний звук.

Чому не можна підключати низькоомні навушники через підсилювачі?

Уявіть що ви вручили нашому бігуну реактивний ранець з турбопіддувом …

Так і з навушниками — вони згорять, не витримавши високої напруги.

Який оптимальний рівень опору для навушників?

 • Хочете голосно — беріть навушники з опором 16 Ом. В ідеалі для комп’ютера без окремої звукової карти або ноутбука вистачатиме до 32 Ом опору. Низькоомні навушники це бюджетне рішення для важкої музики.
 • Від 32 до 50 Ом — бажано встановити звукову карту в материнку ПК або підсилювач для ноутбука.
 • Хочете вище 50 Ом — купуйте аподатково-цифровий передавач.
 • Після 70 Ом знадобиться зовнішній ламповий підсилювач.

Чим нижче опір, тим більше гучності видадуть навушники під напругою звукової плати або смартфона. Однак низькоомним навушникам знадобиться більше енергії.

До того ж вони будуть мати більш яскраво виражене спотворення звуку і сильніше залежати від поданого по штекера сигналу.

Вище Ом-ність = нижче енергоспоживання.

Лайфхак — підключивши навушники для смартфона на 32 Ом через підсилювач з окремим акумулятором можна отримати високоомні навушники в домашніх умовах і днями насолоджуватися прослуховуванням музики.

Яку роль відіграє чутливість навушників

Стисло, чутливість — це базова сила бітів і максимальна гучність навушників.

Чутливість навушників показує, скільки в них є запасу для передпідсилення частот і рівень максимуму. Тому, деякі з децибел будуть зовсім «в прольоті» і обріжуть при попаданні на динаміки.

95-100 Дб вистачить кожному з лишком, вище потрібно для студійного запису.  

Що таке потужність навушників

Якщо чутливість — це нижня межа для частот, то потужність — верхня. Вище потужності загальна гучність або передпідсилення частоти не стрибне.

Наприклад, потужність безпосередньо важлива любителям гострих або сильних бітів. Вище потужність — більше звуку в звуці, більше тональностей чутно і нот пісні помітно.

Амплітудно-частотний спектр – навіщо потрібна ця характеристика

Якщо у вас надчутливий слух — АЧХ для вас як для птиці північ.

Ця стрілка компаса покаже рівні розподілу частот. Грають сильно баси або альти, чи буде урізати висока або навпаки послаблюватися низька тональність.

АЧХ має неоднакове значення для різних динаміків, бо вони мають різницю в опорі між собою. Щоб дізнатися який розподіл частот у ваших навушників — проконсультуйтеся з технічною підтримкою виробника або продавця в магазині, так як цей параметр потрібно вимірювати вручну або знати заздалегідь.

Для замірів АЧХ в ручному режимі знадобиться надчутливий мікрофон і спеціальне програмне забезпечення для аналізу частотного спектра.

Графік розподілу частот умовно можна назвати импедансом навушників.

Штекер

Вузький 3.5 мм для навушників до 32 Ом. Все що вище — тільки через джек 6.3 мм для професійної апаратури.

Головний лайфхак при виборі навушників

При виборі навушників в магазині — надіньте їх і врубіть свій улюблений трек.

Прямо там, біля стійки з товаром.

Одягайте і слухайте — тому що тільки так можна вибрати собі навушники без вивчення законів Ома, вимірювача напруги, студіювання підручника з фізики і надчутливого мікрофона для виміру діапазону частот.

Теорія дасть вам базове уявлення, якої якості звуку очікувати від навушників. Решту потрібно доповнити чуттєвим досвідом самостійно, слухаючи звук з навушників.

Підказка — хороші навушники відмінно витягають Apocalyptica – ‘Toreador’ I і II.

Ще раз по чек-листу — як вибрати зручні навушники

 1. Визначити де і коли найчастіше будете слухати звук: в метро по дорозі на роботу, вдома, під час бігу і занять спортом, для офісу і т.д.
 2. Вибрати відповідний дизайн навушників: охоплюють, внутрішньоканальні «затички» або накладні.
 3. Розібратися з характеристиками — оми, опір, АЧХ і чутливість з потужністю.
 4. Зрозуміти, чи потрібен захист дроту від перегинів, або як часто ваш телефон впирається в дно кишені «джеком».
 5. Підібрати кілька моделей собі по кишені: бюджетних і подорожче, порівняти їх співвідношення ціни і якості.
 6. Протестувати зразки наживо, порівняти показники.
 7. Купити вподобану модель.

Золотих вам штекерів і рівних импедансов — обирайте мудро 🙂 Якщо знаєте інші секрети вибору навушників — поділіться в коментарях.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *