Як вибрати смартфон в 2020 році – без танців з бубном

Стара звонилка на останньому подиху — смартфон постійно тупить і на запуск додатків йдуть роки. 

Всі надії на оптимізацію продуктивності смартфона своїми силами вже давно залишені і нерви хочуть на спокій — явні ознаки того, що настав час вибирати новий смартфон.

  • Смартфон, який зручно тримати
  • Чому мегапікселі в камері ні на що не впливають
  • Як вибрати смартфон, який проживе без підзарядки більше доби.

Перший рівень — зручність і комфорт

Навіть найпотужніший пристрій може бути пекельно незручним. 

Як цього уникнути і вибрати зручний смартфон на кожен день?

Матеріал для корпусу марний

Але тільки якщо це не флагманська модель. В інших же випадках китайські виробники примудряються використовувати алюмінієвий корпус з користю і без — він легше, але не такий міцний як сталь. 

Варто зазначити що в цьому немає особливої провини матеріалу — просто металеві моделі виглядають престижніше. 

Так метал або пластик?

Смартфонам з надлишком продуктивності метал дозволить охолонути швидше — привіт мобільний геймінг і 3Д редактура фото на Мейзі. 

Ціна такого поліпшення — в холодну пору корпус відморозить смартфону акумулятор і посадить батарейку в нуль швидше. Вихід — носити смарт у внутрішній кишені куртки.

Основна перевага смартфонів з металевим покриттям — стійкість до подряпин, солідний зовнішній вигляд, охолодження і міцність. Колоти горіхи, перевіряючи корпус на міцність не рекомендується без протиударного захисногоскла. 

А що з пластиком?

Смартфони з пластиковим корпусом дешевше сталевих, але і проживуть не довше ніж «залізяк». Пластик забезпечується спеціальним рельєфним покриттям і еластичність корпусу прощає падіння. 

Давайте будемо чесні з собою — «голі» смарти це для стічних фото і 93% часу смартфон покоїться в спеціальному захисномучохлі,десь в кишені куртки.

Ударопрочность перевірена на практиці моделлю Blackview А20 з повністю пластиковим корпусом — в дефолтних захисному чохлі пережив вже десятий падіння на асфальт, бетон і мармурова підлога без тріщин на екрані. 

Сам по собі, пластик погано проводить тепло, і більш потужні моделі оснащують металевим або алюмінієвим корпусом для охолодження. 

Ультіматив — скло

Прозорий корпус із загартованого силікату, що створює відчуття глибини. Виглядає красиво і приносить естетичне задоволення — плюс до зовнішнього вигляду.

Скляний смартфон додасть у вазі і зручність — скло виключно приємно лягає в руку. Початок тендітному корпусу поклали iPhone4 і Nexus 4.

Але у скельця є один гріх — один удар об підлогу може фатально стати причиною пошкодження корпуса, правда не все так однозначно.

Це не зовсім «скло» в звичному розумінні віконного наповнювача, а легована присадками з металів силікатна структура, розжарена при 660 градусах Цельсія з різким охолодженням. 

У побуті стакан після чаю звичайно трісне, якщо в нього налити крижаного Спрайт, але не у випадку гарту. При загартуванню поверхневий натяг сковує в чіпкі лапи скло.

В результаті воно здатне зберігати свою структуру навіть при неординарних навантаженнях. Корпус смартфона виготовляють з композитного стеклосплава, начебто Gorilla Glass. 

Найближчий побутовий приклад — скляний посуд для запікання, з присадками з Бора, Натрію, Калію, Алюмінію, Магнію.

Барій, Свинець і Цинк додають для міцності. У корпусі смартфонів використовують і інші інгредієнти, наприклад штучний сапфір, що підсилює прозорість і стійкість до подряпи

Користь скляного корпусу — радіопроводімость, без затримок і перешкод. Сигнали від внутрішньої антени виходять назовні без викривлення, мережевий сигнал чистіше і швидше. Градація пропускної здатності буде такою Скло> Пластик> Сталь.

Мінуси — одна тріщинка вбиває весь корпус, склеїти не можна. Благо, скло міцне, подряпини на ньому хоч і будуть з’являтися, але повільніше ніж на металі або пластику. Правда, від пари «зв’язка ключів + дрібниця» захистить хіба що «Горила» останнього покоління.

Смартфони зі скляним корпусом є в каталозі нашого магазину товарів, при покупці повертаємо кешбек на особистий рахунок. 

Смартфон, який зручно тримати

смартфон не повинен бути ширше вашій долоні — це запорука комфортного хвата. Але руки у людей різні і що для одного — зручно, іншому — лопата. 

Як визначити зручну діагональ екрану?

Візьміть будь-який смартфон в руку. Поставте вказівний палець в кут екрану і проведіть їм до протилежного. 

Продовжуйте рухати палець, поки не відчуєте легке напруження. Ви зрозумієте, що дісталися до потрібного місця, коли спробуєте пензлем підтягнути смартфон щоб дотягнутися великим пальцем до потрібної точки.

Прикладіть лінійку нулем до точки де ви зупинили палець і заміряйте довжину від точки до найближчого кутку. Отримане значення ділимо на 25 і отримаємо дюйми.

Лінійка показує 12 см, або 120 мм, ділимо це на 25 — отримуємо 4,8 дюймів. Це — оптимальний показник в разі експериментатора. 

Компактна діагональ проти лопати

До питання про «Лопата». Пристрої з великою діагоналлю, які потрібно тримати в обох руках, отримали назву фаблет (phone + tablet). 

Велика діагональ об’єктивно зручніше для ігор, фільмів, серіалів, читання, набору текстів і серфінгу в мережі. 

Але тільки якщо ці заняття займають більше 20 хвилин в день, в інших же випадках щось більше 5 дюймів — надмірність. 

Яку діагональ смартфона вибрати — питання компромісів. 

Смартфон з діагоналлю більше 7 дюймів не поміститься в нагрудну кишеню сорочки, задні кишені штанів або передній кишеню джинсів, але буде ідеальним помічником в редагуванні графіки, стане широкоформатним кінотеатром.

З іншого ж боку — 5-х дюймова крихітка ідеально підійде щоб на 5 хвилин зайти в корпоративний чат, погортати текстові новини в телеграмі або отримати інформацію про погоду.

Компроміс — смартфон з шестидюймовимекраном: він влізе в кишеню, виглядаючи маленьким козирком і поміститься в нагрудну барсетку. З базовим дозволом в 1440×720 відео на ютубі, серіали і кіно будуть показуватися в початковій якості без урізання по сторонам.

Одне падіння вирішує все — Недоліки 2.5D екрану

Екран з обтічними межами це неймовірно приємно — картинка відображається на всі 110%, немає займають простір рамок і девайс стає зручніше в хваті за рахунок зменшення незграбності. 

Однак тут криється хитрий недолік конструкції — екран не захищений рамками і безпосередньо контактує з підлогою при падінні, приймаючи на себе навантаження. 

Смартфон тонше паперового листа

Товщина грає головну роль в надійності: менше місця між деталями, все упаковано в жорсткі рамки — легше зламати. 

Товстун-смартфон спокійно переживе сів на нього людини, а ось нутрощам тоненького Худиша доведеться несолодко.

Виходить, що зменшення товщини корпусу пускає під ніж надійність з кожним міліметром. Аналогічно і з вагою — відступ в пару грам не сильно позначиться на зручності тримання.

Другий рівень — начинка смартфона

Корпус — красива обкладинка для залізної начинки. 

Екран — Яку графічну матрицю смарта вибрати

Органокрісталіческая або OLED матриця в екрані смартфона — рішення для візуалів, любителів насолоджуватися красивою картинкою. Повністю природні кольори завдяки повному переносу чорного кольору. 

AMOLED-дисплей в смартфоні має схожий принцип роботи, але дають більш соковиту картинку.

IPS, або РК-матриця — компроміс між ціною девайса і хорошою картинкою. Спостережуване зображення буде зберігати якість з будь-якого кута для огляду.

ЖК матриця в смартфоні — коли потрібно купити дешевий бабушкофон. 

А дозвіл екрана яке повинно бути?

Введемо поняття PPI — це показник кількості пікселів на один квадратний дюйм. Чим він вищий — тим детальніше буде відображатися картинка.

Наочний приклад — вище кількість пікселів, красивіше картинка, приємніше оку. 

Таблиця піксельності для типових розмірів на смартфонах. 

Як орієнтуватися — щільність посадки пікселів від 350 універсальна, але в цілому краще заздалегідь подивитися на смартфон, або його схожу по вирішенню модель, в магазині. 

Таблиця розподілу по роздільної здатності з прикладами

Камера — чому кількість мегапікселів не показник

Зараз практично кожен смартфон оснащений всім необхідним для зйомки — крім правильної камери. 

Модуль камери — основний камінь спотикання для зйомок на смартфон. 

Знімаєте все наліво і направо, робите статті і ведете інстаграм-блог — беріть смартфон з налаштуванням камери. 

Відеооператорам на вільних засадах, влогерам і журналістам для зйомки відео знадобиться апаратна підтримка 4к відео і стабілізатор зображення.

Фронтальна камера — основне джерело селф-контенту в світі

Смартфони з широким роз’ємом для Фронталки називають селфіфонамі, дозвіл у такий камери не дуже, що компенсується налагодженими алгоритмами згладжування зображення. Як у Pixel або Samsung Galaxy S8 і його спадкоємця Samsung Galaxy S9. 


Фронтальну камеру потрібно вибирати по апертурі — чим вона менша, тим більше телефон підходить для пейзажної зйомки і менше для фото в будівлі. 

Однією таблицею — оптимальні показники для основної камери смартфона.

При підборі смартфона подивіться фотографії і відео, зроблені на цей девайс, в іншому випадку можна тільки гадати з калькулятором яка якість зйомки у тій чи іншій моделі.

Продуктивність смартфона на пальцях

кількість ядер і як це впливає на акумулятор

Процесор — ненажерлива деталь і виробники намагаються вирішувати цю проблему в міру сил. 

Допомагає використання безлічі ядер в високопродуктивних моделях — батарея живе на пару-трійку годин довше завдяки оптимізації додатків для мультиядерних процесорів 

Що краще 4 ядра або 8?

Дивлячись, що ви хочете робити на смартфоні. Для повсякденних потреб, перегортання твіттера і читання новин у вільний час цілком вистачить 2 ядер, беріть 4 якщо хочете з запасом і пограти час від часу. 

Якщо залипнути ненадовго в ігри для вас праведний гріх — зверніть увагу на моделі з 6 ядрами, 8 ядер будуть приємним надлишком. Чим більше ядер в смартфоні — тим менше заряду він використовує, що буде особливо корисно при виборі ігрового девайса.

Скільки потрібно оперативної пам’яті в 2019?

І скільки знадобиться в 2020. Як брати з запасом? 

Якщо не відкривати по 100 додатків відразу, то смартфон на кожен день спокійно впорається з 1-2 гбоперативки. 

На прикладі Вlackview A20 з 1 гб оперативної пам’яті і Android Go: пристрій спокійно переносить скролінг стрічки телеграм-каналів, зайву вкладку в хром але по-старечому противиться запуску графічно ємних додатків.

4 гб оперативної пам’яті в смартфоні вистачить не на один рік — з запасом так з запасом. Якщо заходити зовсім вже далеко — звертайте увагу на тип оперативної пам’яті. LPDDR4-пам’ять куди спритніше LPDDR3 і споживає набагато менше енергії, але на ділі відмінності помітні тільки якщо причепитися. 

Починаючи від 6 гігабайт ОЗУ буде переплата за продуктивність в тому випадку якщо ви не користуєтеся графічними додатками або не грати в важкі ігри.

Якщо потрібно учадіти по хардкору в десятий Мортал-Кобмат або доту зі смартфона — дивіться на першу десятку в графіку.

Вбудоване вільне місце і карта пам’яті

Розберемо по пунктах, скільки потрібно вбудованої пам’яті в смартфоні. 

Ви часто використовуєте месенджери для зберігання документів, що не збираєте особисту бібліотеку додатків, вивантажує фотографії в гугл-фото або дропбокс і не плануєте використовувати смартфон як особистий сервер — 16 гб вистачить для таких потреб ззапасом. 

Кілька додатків для роботи, десяток для особистого користування, бекап постів інстаграма на будь-який випадок, кілька графічних редакторів і ще щось з ігор в доважок зверху — беріть смартфон з 32гб,щоб уникнути нестачі місця.

Що вигідніше — зайві гігабайти вбудованої пам’яті або докупити карту? 

Виробники часто невиправдано викручують цінник для пристроїв з вбудованою пам’яттю. Трапляється так, що купити карту пам’яті обійдеться дешевше, ніж брати зайвий десяток гігабайт.

Як дізнатися максимальний розмір карти пам’яті для пристрою?

SD-карта, в стандарті С5-С10 підійде для щоденного використання. 

У характеристиках смартфонів завжди зазначено, скільки пам’яті вони зможуть обробити. 

Купуйте смартфон разом з картою пам’яті на 32 гігабайти класу С6 або нижче коли передбачити кількість даних, які ви плануєте зберігати на смартфоні, важко.

Якщо ви регулярно проводите відео-інтерв’ю, знімаєте пригоди на смартфон і вам життєво важливо робити це дуже швидко — підбирайте карту стандарту UFS. Цей тип карт коштує грошей, але забезпечує високу швидкість читання / запису. 

Швидкості від 10 (перша редакція) до 30 (третя редакція) мегабайт в секунду гарантує виробник, а додаткові 20-30 мб / с забезпечує процесор смартфона.

На фото — карта, стандарту U1.

Вузькоспецифічні фичи смартфонів

Цю «смарт» приставку в слові «смартфон» потрібно чимось виправдовувати, інакше це просто «телефон». 

Виробники часто додають не зовсім очевидні переваги в свої пристрої. 

Радіомодуль для 4G

Ця деталь ще називається LTE і потрібна для забезпечення зв’язку в 4G мережі, але і 3G-мережі цілком справляються з поставленими завданнями. 

На практиці, зараз практично кожен смартфон в середньому сегменті ринку має підтримку 4G-стандарту на апаратному рівні. В цілому, це питання ціни — якщо потрібно заощадити, то LTE модулем можна сміливо знехтувати.

Високоточний GPS модуль

Флагмани середнього цінового сегмента. Маючи такий модуль в запасі заблукати в мегаполісі буде неможливо — точне місце розташування буде визначатися до пари метрів. 

Враховуйте — ця деталь схильна до зносу і втрати точності згодом. 

5 GHZ для WiFi

Бездротові мережі володіють однією критичною проблемою — шум. Коли кілька пристроїв віщають на одній частоті, загальна якість сигналу, що передається падає на кілька порядків. 

Таку картину можна спостерігати в перевантажених WiFi роутерами багатоквартирних будинках, офісах і торгових центрах з високою концентрацією окремих WiFi сигналів.

Рішенням цієї проблеми стало виділення двох окремих частот для пристроїв і підтримка 5 ГГц для Wi-Fi в смартфонах. Пригадується, коли затримки в з’єднанні недозволені ні за яких обставин — нехай хоч небо на землю впаде, але сітка повинна бути спритною і стабільною. 

Єдине «Але» — підтримувати стандарт 5 ГГц повинен ще й домашній роутер, в іншому випадку потрібно буде окремо вибирати і купуватиінший. 

Цим пунктом можна сміливо знехтувати в цілях економії тільки в тому випадку, якщо проблем зі швидкістю безпровідного зв’язку ніколи не виникало і не виникне в майбутньому.

Водонепроникність

Знайдіть в характеристиках смартфона показник, що починається буквами IP. Наприклад IP-57 або IP-78. Перша цифра означає пиловідштовхуючій, друга — вологостійкість. 

Як визначити в яких випадках телефон витримує занурення в воду?

Останній показник в параметрі IP більше або дорівнює 7 говорить про те, що телефон впавши в басейн або ванну і пролежавши там 10 хвилин — виживе. 

З захистом від 2 до 6 смартфон буде здатний протистояти дощу і працювати з мокрим екраном, але пасує перед глибокими калюжами.

Безпека

Графічні ключі це круто, прикольний символ свастики, анархії або букви Г на екрані блокування смартфона зараз стоїть у кожного. Комусь подобаються зірки Давида, шестигранники і квадрати — це все мило, але реального захисту від злому вони не дають. 

Графічний патерн це перший рівень безпеки, захищає хіба що від охочих подивитися переписку на телефоні. 

Чи підлягає злому за 2 години з під меню Recovery, форсуванням скидання до заводських налаштувань через AdbRun. Не дуже надійно, скажімо прямо. 

А ось пристрої зі сканером відбитка пальця або навіть лицьової міміки буду дюже стійкими до злому з наскоку. Правда, S10 все ще продовжує зчитувати міміку з фотографій власника.

Виробники створюють окрему підсистему для зберігання даних в незалежній пам’яті, розмежовують права доступу і шифрують інформацію ключами безпеки — відбиток не вкрасти, не стерти. 

У зовсім занедбаному випадку слід брати сканер з ультразвуковим датчиком — він зчитує поверхню пальця навіть якщо той в поту і бруду. 

Подвійні і гібридні слоти для сімок

Більше однієї сімки — коли є в тому потреба: роздільні оператори де на одному вигідний пакет зв’язку, а інший для виходу в мережу. 

Смартфони оснащують гібридним слотом — в нього влізе сім-карта і флешка пам’яті, але тільки щось одне. Таким чином буде вибір між сімкарти і додатковим місцем на телефоні. Іноді, все ж, смартфони оснащують різними слотами для двох сімок і однієї флеш-карти.

Брати телефон з гібридним слотом менше ніж з 8 гб вбудованої пам’яті, маючи в списку хобі фото може зіграти злий жарт, не економте і беріть на 16 — 32 гб.

Стереодинаміки в смартфоні

Рідко, але знадобляться для створення домашнього кінотеатру на двох. Забезпечують якісний стереозвук, хоча навушники можуть зробити так само. 

З іншого боку, має сенс брати, якщо вам подобається поставити музику на смартфоні, покласти його посеред кухні і готувати під звуки Шопена або Дзідзьо. 

У цілях экономии цей параметр можна проігнорувати. 

Протистояння століття — яблофон або Андроїд

Чим гарні Андроїд-смартфони

Андроїд-пристрої володіють широким функціоналом за рахунок вільного відкритого коду — будь-який ентузіаст може дати початок доброї ідеї, реалізувавши її в додатку. 

Постійні оновлення позицій Play Store дають широкі можливості вибору — сотні книжкових читалок, програм для обробки фото, програвачів для відео, додатків для аналізу даних і тд. 

Чи не виникають проблеми сумісності, нові редакції ядра Андроїд НЕ садять акумулятор так сильно, як раніше.

А чим Андроїд не блищить

З технічного боку, ОС з вільним відкритим кодом небезпечна — будь-який має відкритий доступ до існуючим рішенням в коді. 

Інший момент — Андроїд страждає від фракційності і роздробленості: безліч редакцій ядра, відсутність зворотної сумісності, тисячі прошивок, не маючи достатньої мотивації ентузіасти можуть припинити писати код. 

Звичайні проблеми будь-якого відкритого ПЗ. Боротися з цим допомагає та ж фракційність — погане додаток можна замінити, прошивку поміняти а ядро — оновити. 

Чим хороші «яблофон» 

Пропрієтарні пристрою від Apple володіють незаперечною перевагою перед різношерстими збірками Андроїда — високим рівнем оптимізації.

Закритий виробничий цикл «Від першого рядка коду, до останнього гвинтика» гарантує що смартфони яблучних оснащені продуктивним залізом, а камера Айфона може знімати хороші фото рівня професійної камери. 

Володарям iPhone будуть доступний сервіс Apple Sim, а починаючи з редакції XR і XS — віртуальні сім-карти, що дозволяють легко міняти оператора зв’язку. В цілому, iOs пристрою можна описати фразою «Один раз заплатив і працює».  

А чим Яблука гірше

пропрієтарних і стандартизація — одна програма для всіх. Якщо вам щось не сподобалося в дизайні, то замінити це буде неможливо. Рятують регулярні оновлення.

Підводячи підсумок, можна сказати що вибір смартфона в 2019 році це щось на кшталт купівлі нових кросівок — потрібно порівнювати і вибирати краще «під себе», складаючи список в гугл-доку.

А який смартфон ви б порадили читачам? Поділіться своїм досвідом в коментарях.

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубліковано. Обов'язкові поля відмічено *